W Allegro produkt wyszukasz zdjęciem! Pojawiło się spore usprawnienie

allegro
(fot. cottonbro z Pexels)

Allegro ponownie podchodzi do tematu ułatwienia nam zakupów. Tym razem dodało opcję wyszukiwania produktów za pomocą zdjęcia.

Wyszukaj produkt zdjęciem w Allegro

Polska platforma do sprzedaży zaoferowała swoim użytkownikom kolejne udogodnienie. Mowa tu o wyszukiwaniu produktów za pomocą zdjęcia. Jak twierdzą twórcy, aplikacja rozpoznaje screenshoty oraz zdjęcia wydruku. To oznacza, że możemy sfotografować jakiś produkt znajdujący się w gazecie i od razu wygodnie go wyszukać.

Pod płaszczykiem prostej funkcji skrywa się skomplikowany algorytm uczenia maszynowego. Już teraz obsługuje ponad 100 milionów ofert w kategoriach moda, zdrowie, uroda, produkty spożywcze, media, książki, gry i muzyka, zabawki, a także w znacznej części kategorii dom i ogród.

Wypróbowałem funkcję na dwóch produktach znajdujących się w tych kategoriach. Pierwszym była pianka do rąk. Tutaj nie dostałem dokładnie takiego samego produktu, ale były bardzo podobne, nawet z tym samym zapachem. Kolejnym była szklanka i tutaj nie dostałem żadnego wyniku.

allegro

Możemy łatwo zidentyfikować usłyszaną w radiu piosenkę czy rosnącą na naszym osiedlu roślinę. Dlaczego miałoby być inaczej z sukienką czy artykułem spożywczym, który zobaczyliśmy na ulicy albo w sklepie? Pomysł na wyszukiwanie zdjęciem wziął się z sytuacji, w której każdy z nas kiedyś był – kto nigdy nie próbował godzinami znaleźć fajną koszulkę czy parę butów, którą wcześniej zobaczył gdzieś na ulicy?

Wojciech Bogdan, Chief Data Officer w Allegro.

Funkcja jest już dostępna w aplikacji mobilnej. Wystarczy ją zaktualizować do najnowszej wersji. Warto jednak dodać, że Allegro wcale nie było pierwsze i coś podobnego znajdziemy chociażby w aplikacji AliExpress.

Źródło: Allegro

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!