Chcesz pomóc w odnowie Puszczy Amazońskiej? Korzystaj z wyszukiwarki Ecosia!

Ecosia

Jak pewnie już wiecie, na świecie dzieje się ogromna tragedia. Być może teraz jeszcze tego nie odczujemy, ale za paręnaście/parędziesiąt lat może się to na nas odbić. O czym mowa? Oczywiście, o pożarze Puszczy Amazońskiej, tzw. “płuc Ziemi”. Chcecie przyczynić się do jej odbudowy? Zacznij korzystać z wyszukiwarki Ecosia!

Nie powinniśmy przechodzić obok tego obojętnie!

Nie bez powodu na te tereny mówi się “płuca Ziemi”. Drzewa tam rosnące produkują ogromne ilości tlenu, który jest nam, ludziom, i wszystkim innym żywym istotom na tej planecie niezbędny do życia. W ciągu roku zniknął jej obszar porównywalny do 500 tysięcy boisk piłkarskich. Wyobrażacie to sobie? Szacuje się, że to blisko pół miliarda drzew! Aktualny rząd Brazylii z Jairem Bolsonaro na czele można powiedzieć, że bagatelizuje ten problem. Tereny te zapewne zostaną zamienione na pastwiska dla zwierząt i tereny rolne. Takie działania naprawdę są katastrofalne w skutkach i nasze dzieci bądź wnuki mogą je właśnie odczuć.

Puszcza Amazońska pożar
fot. Bruno Kelly/Reuters

Warto przeczytać: W Zdjęciach Google pojawi się nowa funkcja – przetwarzanie tekstu ze zdjęć

Ecosia, czyli “ekologiczna wyszukiwarka” chce w tym pomóc. Jest ona przyjazna środowisku, jej serwery działają dzięki energii wytwarzanej ze źródeł odnawialnych, tak więc nie przyczyniają się do większej emisji dwutlenku węgla. Wspiera ona sadzenie drzew na całym świecie. Na dzień dzisiejszy przyczynili się do posadzenia ponad 65 milionów drzew! Taka liczba robi wrażenie, prawda? Teraz postanowili przyczynić się do “odbudowy” Puszczy Amazońskiej. Chcą posadzić milion drzew w Brazylii. Co 45 wyszukiwań poprzez nią przyczyniamy się do posadzenia jednego drzewa. Możemy jej używać zarówno na komputerze, jak i na naszym smartfonie. Klikając TUTAJ możecie pobrać ją na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Android, zaś TUTAJ – iOS. Zachęcam Was gorąco do korzystania z niej, ja sam zamierzam z niej korzystać, może nie na zawsze, ale na pewno przez jakiś czas.

Zamierzacie korzystać z wyszukiwarki Ecosia? A może już to robicie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!