Wiemy jakie nowe emoji zostaną dodane w 2020 roku

nowe emoji 2020

Konsorcjum Unicode to organizacja non-profit z siedzibą w Mountain View w Kalifornii. Jej głównym celem jest utrzymanie i opublikowanie standardu Unicode, który został opracowany w celu zastąpienia istniejących schematów kodowania znaków. Grupa wybiera także ikony emoji używane przez smartfony na całym świecie na podstawie zgłoszeń od osób i organizacji, które przedstawiają swoją sprawę z uzasadnieniem tego, dlaczego każda z nich jest potrzebna.

117 nowych emoji w 2020 roku

Our goal is to make sure that all of the text on computers for every language in the world is represented but we get a lot more attention for emojis than for the fact that you can type Chinese on your phone and have it work with another phone.

Współzałożyciel i prezes Konsorcjum Unicode Mark Davis

Unicode ogłosiło, że w aktualizacji planowanej na bieżący rok wprowadzi 62 zupełnie nowe emoji oraz 55 z odmianami płci lub odcienia skóry. Możecie obejrzeć wszystkie nowe obrazki na poniższym filmie przygotowanym przez Emojipedię.

Wśród nowości znajdziemy emoji przytulających się ludzi, a tak się składa, że wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przytulania. Dostaniemy także więcej obrazków jedzenia: papryka, oliwki, jagody, tamale, fondue oraz zwierząt: foka, puma, niedźwiedź polarny, dodo, mamut, żubr, bóbr, karaluch. Pośród nowych emoji są także przedmioty, np. pieniążek, bumerang, okno.

Zobacz też: OpenMoji, czyli Emoji też mogą być otwartoźródłowe

W 2020 roku pojawią się nowe postacie, m.in. neutralny płciowo Święty Mikołaj, ninja, osoba w smokingu, osoba w welonie czy osoba karmiąca dziecko. Nowe emoji na liście Unicode to także symbol i flaga transgender. Myślę, że swoją popularność zdobędzie uśmiechnięta buźka z łezką.

Spodziewamy się, że nowe emotikony pojawią się na urządzeniach w drugiej połowie 2020 roku. Są one zazwyczaj dostępne na Androida w wersji beta około sierpnia, a na iOS i macOS w październiku lub listopadzie.

Co sądzicie o nowych emoji? Dodanie jakiego obrazka najbardziej Wam się podoba? Dajcie znać w komentarzach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!