realme 13 Pro+ ujawnia nowe szczegóły na swój temat! To może być bardzo ciekawy średniak

Nowe informacje o realme 13 Pro+
źródło: Lim Reviews

realme nie zwalnia tempa i sukcesywnie wprowadza kolejne modele na rynek. Po niedawnej premierze serii realme GT 6 przyszedł czas na nieco niżej pozycjonowaną rodzinę smartfonów realme 13 Pro. Tak się właśnie składa, że poznaliśmy wiele nowych szczegółów na temat najwyżej pozycjonowanego modelu z całej serii, czyli realme 13 Pro+.

Co wiemy na temat realme 13 Pro+? 

realme chwali się, że nadchodzące smartfony otrzymają system aparatów AI Hyperimage+, na który składa się flagowa optyka łącząca sprzętowe rozwiązania wielowarstwowych soczewek, czujników i peryskopowych teleobiektywów z algorytmami przetwarzania obrazu AI zarówno lokalnie, jak i w chmurze. Ponadto, producent chwali się szeregiem zaawansowanych funkcji: AI Pure Bokeh, AI Natural Skin Tone i AI Ultra Clarity do fotografii portretowej oraz funkcje AI Group Enhance i AI Smart Removal. 

Zaplecze fotograficzne od technicznej strony otwierać ma aparat główny 50 Mpx (OIS) z nową matrycą Sony LYT-701, teleobiektyw peryskopowy 50 Mpx z matrycą Sony LYT-600 i 3-krotnym zoomem optycznym oraz aparat dodatkowy (prawdopodobnie szerokokątny) o rozdzielczości 8 Mpx. Do selfie i rozmów wideo wykorzystany ma być z kolei kamerka 32 Mpx. 

Nowe informacje o realme 13 Pro+
fot. producenta

Nieoficjalnie mówi się, że realme 13 Pro+ wyposażony zostanie w 6,7-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ (1080×2412 pikseli) oraz akumulator o pojemności 5050 mAh z technologią szybkiego ładowania przewodowego o mocy 80 W. Sercem smartfona zostanie prawdopodobnie wykonany w 4-nm procesie technologicznym procesor Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2, który składa się z czterech rdzeni Cortex-A78 o taktowaniu 2.40 Hz, czterech rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu 1.95 GHz oraz grafiki Adreno 710. Całość wspierana ma być przez 8 GB, 12 GB lub 16 GB pamięci RAM oraz 128 GB, 256 GB, 512 GB lub 1 TB pamięci na dane użytkownika. 

Co ciekawe, na kanał Lim Reviews trafił krótki film, w którym prezentowany jest omawiany model w ciekawej, przezroczystej wersji. Nie wiadomo jednak, czy taki wariant oficjalnie trafi do sprzedaży. 

Jeśli chodzi z kolei o datę premiery, to nie został ujawniony konkretny termin, ale wszystko wskazuje na to, że seria realme 13 Pro na chińskim rynku oficjalnie zadebiutuje już w lipcu. 

Źródło: realme

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!