Nowe smartfony OnePlus zostaną zaprezentowane światu już 14 kwietnia!

Nowe smartfony OnePlus zostaną zaprezentowane światu już 14 kwietnia!

Myślę, że na tę informację czekali wszyscy fani marki. W końcu firma OnePlus postanowiła ujawnić światu kiedy dokładnie zaprezentuje swoje nowe urządzenia. Oczywiście to, że premiera odbędzie się w kwietniu tego roku było pewne już wcześniej, ale teraz poznaliśmy dokładną datę tego wydarzenia!

Czego możemy spodziewać się po nowych smartfonach OnePlus?

Poprzednie plotki mówiły o premierze 14 kwietnia. Tak naprawdę przecieki te wcale nie były tak dalekie od prawdy, ponieważ teraz OnePlus na swoim oficjalnym koncie w serwisie Twitter oraz w serwisie YouTube opublikował krótki film, który zapowiada to wydarzenie. Teraz możemy być już pewni, że konferencja odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 17.00 naszego czasu. Na konferencji tej bez wątpienia zobaczymy OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro. Nadal zagadką pozostaje OnePlus 8 Lite (mogący trafić na rynek także jako OnePlus Z). Smartfon ten bez wątpiania trafi w tym roku na rynek, ale nie możemy być w stu procentach pewni czy jego prezentacja odbędzie się w ten sam dzień, co konferencja dotycząca tegorocznych flagowców chińskiego producenta.

OnePlus 8 oraz 8 Pro będą oczywiście jednymi z najmocniejszych smartfonów dostępnych na rynku. W obu przypadkach za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 865. Jednostka ta będzie wspierana przez nawet 12 GB RAM-u LPDDR5, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone do 256 GB lub 512 GB pamięci wewnętrznej. OnePlus 8 powinien otrzymać wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,55 cala, rozdzielczości FullHD+ oraz odświeżaniu na poziomie 90 Hz. W przypadku wersji z “Pro” w nazwie chiński producent idzie o krok dalej i ma wykorzystać ekran o tej samej przekątnej, ale z rozdzielczością QHD+ oraz odświeżaniem na poziomie 120 Hz.

Zobacz także: OnePlus 8 Pro i OnePlus 8 na nowych renderach

Bez wątpienia OnePlus będzie chciał ulepszyć także jakość zdjęć. Dodatkowo w przypadku OP 8 Pro powinniśmy w końcu doczekać się ładowania bezprzewodowego. Nie do końca rozumiem, dlaczego rozwiązanie to miałoby się nie pojawić w OnePlus 8, ale tego zapewne dowiemy się dopiero podczas oficjalnej premiery. Co więcej ma nie zabraknąć także wyczekiwano przez wielu fanów marki certyfikatu wodoodporności. Czyżby chiński producent w końcu zaprezentował światu smartfony kompletne? Czas pokaże!

Czego oczekujecie po OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!