Orlen Paczka się rozwija i może wyjdzie poza Polskę

Orlen
(fot. Orlen)

Orlen Paczka to dynamicznie rozwijająca się usługa dostarczania przesyłek. Jak wynika z najnowszych deklaracji, platforma może wystartować również poza Polską.

Orlen Paczka z możliwym startem poza Polską

Orlen Paczka to dosyć nowa usługa, która również rozpoczęła inwestycję w automaty paczkowe na wzór Paczkomatów. Usługa nadań i odbioru przesyłek jest aktualnie oferowana w 6 tysiącach placówek, ale do końca roku ma to być już 10 tysięcy. Co ważne, 20% tych punktów to mają być właśnie automaty paczkowe. Jednak aktualnie jest ich 600.

Orlen

To też oznacza, że przed koncernem jest całkiem sporo pracy, bowiem w niecały rok musi ich być ponad 3 razy więcej. Wyobraźnię jednak pobudza fakt, że przedstawiciele marki myślą o wyjściu poza granice Polski. Mowa tu o krajach, w których już są stacje Orlenu, na przykład w Niemczech czy w Czechach. Z Niemcami jednak jest taki problem, że podobne rozwiązanie z wykorzystaniem automatów paczkowych zastrzegł tam sobie DHL, a więc Orlen musiałby nabyć odpowiednie licencje. Koncern nie wyklucza wprowadzenia usługi we współpracy z innym podmiotem.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!