Purple Task to prosty i przejrzysty menedżer zadań do zrobienia na Linuxa

purple task

Aplikacji do zarządzania swoim czasem i zapisywania sobie list rzeczy do zrobienia jest bardzo dużo. Ale to dobrze, bowiem każdy ma inne wymagania. Dzisiaj opiszę Wam taką, która nie dość, że jest niezwykle prosta, to jeszcze wygląda bardzo ładnie.

Purple Task

Purple Task to aplikacja przeznaczona na komputery osobiste – dokładnie na te działające pod kontrolą systemu typu Linux. Autor (co ciekawe, jest to Polak) pracuje nad wydaniem programu na Androida oraz iOS. Aplikacja została napisana w Flutterze, dzięki czemu przeniesienie jej na inne systemy i platformy nie powinno być trudne.

Zaraz po włączeniu program wita nas prostym “Cześć” i mówi nam ile mamy rzeczy do zrobienia. W aplikacji nie znajdziemy ani specjalnych funkcji, ani nawet jakichkolwiek ustawień. Wszystko od razu mamy na wierzchu, czyli listy oraz przypisane do nich zadania. Kiedy natomiast zaznaczamy już wykonane pozycje, to zwiększa się pasek postępu. Każdej liście możemy nadać wybrany kolor dominujący oraz logo. Co ważne, aplikacja jest responsywna.

Jak zainstalować Purple Task?

Purple Task zostało wydane na Linuxa w formie paczki Snap. Aby zainstalować aplikacje wystarczy wpisać poniższą komendę:

sudo snap install purple-task 

Program jest otwartoźródłowy i jego kod można przejrzeć >>tutaj<<. Autor zaznacza, że aplikacja będzie ciągle rozwijana i dostanie nowe funkcje. Gorąco na to czekam, bowiem póki co, program jest naprawdę ograniczony i potrzebuje kilku elementów do wygodnego, codziennego użytkowania.

Co myślicie o Purple Task? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!