Windows 11… tym razem zainstalowany na OnePlus 6T

oneplus 6t
OnePlus 6T

W zeszłym tygodniu Microsoft oficjalnie zaprezentował system operacyjny Windows 11. Chociaż nie jest on jeszcze dostępny dla wszystkich, a pierwszych oficjalnych wersji spodziewamy się dopiero pod koniec tego roku i na początku przyszłego, to można pobierać już kompilacje dla niejawnych testerów systemu Windows.

Windows 11 ARM działający na smartfonie

Jeśli czytaliście moją recenzję Acera TravelMate P4, to wiecie, że udało mi się na nim zainstalować pierwszą zapoznawczą wersję systemu Windows 11. Kompilacja x64 to nie jedyna dostępna, ponieważ istnieje również kompilacja ARM64 dla urządzeń ARM, takich jak Surface Pro X. Są to komputery napędzane procesorami Qualcomm Snapdragon w specjalnej wersji. Moderom udało się jednak przenieść Windowsa 11 na nieoficjalnie obsługiwane urządzenia.

Film pokazuje użytkownika edi194, który używa telefonu OnePlus 6T, na którym jest zainstalowany Windows 10 dla ARM. Następnie przeszedł on do instalacji testowej wersji Windowsa 11. W końcu udaje się uruchomić nowy system operacyjny, jednak jest to połowiczny sukces. Niestety działają tylko takie funkcje jak ekran dotykowy, USB, Bluetooth oraz GPU (tutaj występują drobne błędy). Nie ma za to obsługi Wi-Fi, danych komórkowych oraz dźwięku przez głośniki. Co ciekawe, na tak działającym OnePlusie 6T można uruchomić znane gry jak CS:GO, GTA IV, Minecraft czy Need for Speed: Most Wanted (2012).

Źródło: tablety.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!