Kiedy będzie można pobrać Windows 11?

Windows 11

Windows 11 został zaprezentowany na oficjalnej konferencji, która rozpoczęła się o godzinie 17:00 dnia dzisiejszego. W pewnością wielu z Was jest podekscytowanych nowymi funkcjami, które znalazły się w systemie Microsoftu. Mnie szczególnie przypadła do gustu wbudowana emulacja aplikacji z Androida, ponieważ to coś, o czym kilka razy wcześniej myślałem, że przydałoby się mieć to w systemie. Nie jest to jednak jedyna nowość, ponieważ jest ich wiele więcej, a więc najlepiej byłoby przekonać się co do ich funkcjonalności na własnej skórze.

Windows 11 w wersji Insider Preview

Microsoft ogłosił właśnie na swoim blogu, że pierwsza wersja Insider Preview dla Windows 11 pojawi się już w przyszłym tygodniu! Producent przestrzega jednak, że Windows 11 ma zaktualizowane wymagania sprzętowe, a więc nie wszyscy załapią się na aktualizację. To, czy Wasz komputer je spełnia, łatwo dowiecie się korzystając z aplikacji PC Health Check dostępnej pod tym adresem.

Są jednak pewne wyjątki. Wszyscy Windows Insiderzy, którzy mieli już zainstalowane kompilacje z Dev Channel na swoich komputerach do 24 czerwca 2021 r. będą mogli kontynuować instalację kompilacji Windows 11 Insider Preview, nawet jeśli ich komputer nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych. Osoby będące już w kanale Dev mogły instalować i przekazywać informacje zwrotne na temat kompilacji z funkcjami Windows 11 od zeszłego roku. Jest to więc sposób na podziękowanie od Microsoftu – umożliwienie im zobaczenia, jak wszystko to łączy się w Windowsie 11.

Źródło: Windows Insider Blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!