Tragedia! Windows 11 zadziała tylko na nowych komputerach

Windows 11

Ostatnie dni to czas ekscytacji Windowsem 11. System wygląda całkiem ciekawie, choć względem poprzednika nie wnosi zbyt wiele nowości. Jak się jednak okazuje, Windowsa 11 zainstalujemy tylko na nowszych komputerach.

Windows 11 wnosi kilka nowości i usprawnień. Co ciekawe, wprowadzono lepiej działający tiling, czyli kafelkowanie otwartych okien. Nadal nie jest to poziom chociażby wtyczki Pop_Shell, jednak z pewnością jest to coś zaawansowanego. Ponadto wprowadzono wsparcie dla aplikacji z Androida, jednak przez oddzielną usługę związaną z Amazonem. Jak się okazuje, Windows 11 będzie miał całkiem wysokie wymagania systemowe.

Windows 11 nie dla 7. generacji Intela

Zaletą systemów desktopowych jest to, że można instalować je nawet na starszych sprzętach wprowadzając ogromny skok technologiczny. Ale nie będzie tak z nowym systemem Microsoftu. Windows 11 ma całkiem wysokie wymagania i zapotrzebowanie na niektóre technologie.

Gigant już potwierdził, że najstarszą generacją Intela, która będzie wspierana przez Windowsa 11 będzie… ósma. Tak, mowa tu o procesorach, które nawet dzisiaj są na wyposażeniu nowych i dostępnych w sklepach laptopach. Ba! Ja sam mam ThinkPada z 8. generacją Intela. Starsze generacje, w tym siódma i szósta nadal są całkiem wydajne i świeże, jednak na nich nie zainstalujemy Windowsa 11.

Co prawda, użytkownicy komputerów z procesorami starszymi niż Intel 8. generacji nadal mogą pracować na Windowsie 10, który to wspierany będzie do 2025. Niestety, nie będą oni mogli cieszyć się nowościami, które daje nam Windows 11.

Źródło: @tomwarren

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!