Pojawił się nowy PinePhone. Tym razem z Manjaro Linux

pinephone

Pamiętacie PinePhone? Jest to smartfon z „prawdziwym Linuxem”, który kosztuje naprawdę niewiele i do tej pory został wydany już w kilku odsłonach Community Edition. Jak się jednak okazuje, na rynku pojawi się kolejna – tym razem z Manjaro Linux.

PinePhone to budżetowy smartfon, który ma pracować w oparciu o alternatywne systemy operacyjne. Jakie? Oczywiście chodzi o normalne dystrybucje Linuxa! Dzięki swojej niskiej cenie pozwolić sobie może na niego niemalże każdy entuzjasta tego typu urządzeń. Co prawda, specyfikacja tego smartfona nie jest najważniejsza, jednak warto się z nią zapoznać.

Warto zobaczyć: PinePhone dostanie wysuwaną klawiaturę fizyczną w formie oddzielnego akcesorium

PinePhone w wersji z Manjaro Edition

Zaledwie jakiś czas temu PINE64 nawiązało współpracę z UBports i wydało specjalną edycję telefonu PinePhone z systemem Ubuntu Touch. Nieco później pojawiła się kolejna odsłona smartfonu z preinstalowanym systemem PostmarketOS. Teraz natomiast firma wydała kolejną wersją urządzenia, tym razem z Manjaro Linux.

Manjaro Linux to niezwykle popularna dystrybucja Linuxa, która jest bogata nie tylko w wielu deweloperów, ale również użytkowników, którzy chętnie zgłaszają błędy. System ten już od dosyć dawna jest dostępny na platformy z procesorami ARM. Jest on niezwykle ceniony chociażby na laptopie PineBook Pro. Jak się okazuje, Manjaro już od dawna współpracuje z PINE64 i zaoferowało współtworzenie własnej edycji smartfonu PinePhone.

Warto przeczytać: PinePhone Community Edition z PostmarketOS będzie w sprzedaży już w lipcu!

Manjaro Linux dostępny jest w 3 wersjach – z Phosh, Lomiri oraz Plasma Mobile. PinePhone Community Edition z Manjaro oferowany będzie w dwóch wariantach, gdzie ten z 2 GB RAM kosztuje 149 USD (około 550 złotych), a ten z 3 GB RAM i z dockiem USB-C kosztuje 199 USD (około 734 złote). Przedsprzedaż ruszyć ma już w połowie września. Co ważne, firma PINE64, od każdego sprzedanego egzemplarza, będzie przekazywać 10 dolarów amerykańskich autorom Manjaro Linux aby przyspieszyć rozwój systemu.

Korzystacie lub korzystaliście z systemu Manjaro Linux? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!
Exit mobile version