Aktualizacja Honor MagicWatch 2 dodaje możliwość pomiaru poziomu saturacji krwi

Aktualizacja Honor MagicWatch 2 dodaje możliwość pomiaru poziomu saturacji krwi

Bez wątpienia Honor MagicWatch 2 to naprawdę ciekawy zegarek. Sam korzystałem zarówno z pierwszej jak i z drugiej generacja smartwatcha chińskiego producenta i uważam, że najnowszy model to zdecydowanie krok w dobrą stronę. Honor jednak nie zwalnia tempa i dodaje nową funkcję za pomocą aktualizacji oprogramowania!

Aktualizacja dodająca pomiar poziomu saturacji krwi

Od połowy kwietnia wszyscy posiadacze Honor MagicWatch 2 mogą zaktualizować swój zegarek poprzez OTA i tym samym otrzymać nową funkcję. Czym tak naprawdę jest monitor SpO2? Jest to pomiar poziomu nasycenia tlenem krwi, a to pozwala użytkownikom lepiej obserwować stan własnego zdrowia. Dzięki temu Honor MagicWatch 2 pokazuje na wyświetlaczu obwodowe nasycenie krwi tlenem, szacunkową ilość tlenu we krwi oraz ile tlenu dopływa do komórek i tkanek.

Aktualizacja Honor MagicWatch 2 dodaje możliwość pomiaru poziomu saturacji krwi

Według Honor monitor SpO2 powinien idealnie sprawdzić się jako towarzysz, który podpowie, kiedy ograniczyć wysiłek fizyczny, a kiedy należy skonsultować się z lekarzem. Warto pamiętać o tym, że im wyższa zawartość tlenu we krwi, tym lepszy metabolizm człowieka. Nasycenie tlenem w przedziale 96-99% uznawane jest za normalną wartość. Spadek poniżej 90% może oznaczać zmęczenie, senność, apatię, zawroty głowy, przyspieszone bicie serca czy problemy z pamięcią. W takiej sytuacji powinniśmy zmniejszyć wysiłek, a gdy sytuacja ta powtarza się częściej skonsultować się z lekarzem.

Tym samym Honor MagicWatch 2 staje się jeszcze przydatniejszy dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i chcą monitorować swoje zdrowie. Wygląda to naprawdę ciekawie i miejmy nadzieję, że chiński producent jeszcze niejednokrotnie zaskoczy nas wszystkich aktualizacjami dodającymi nowe funkcje!

Zobacz także: Honor Magic Watch 2 to bez wątpienia krok w dobrą stronę [RECENZJA]

SPECYFIKACJA TECHNICZNA HONOR MAGIC WATCH 2

  • Ekran AMOLED o przekątnej 1,39 cala i rozdzielczości 454 x 454 piksele (w wersji 42 mm 1,2 cala)
  • Barometr, pulsometr, żyroskop, GPS, GLONASS, monitor pracy serca, monitor snu, monitor stresu
  • Bluetooth 5.1
  • Wodoodporność 5 ATM
  • Średnica koperty 45,9 mm, waga (bez paska): 41 g
  • Czas pracy na baterii do 14 dni
  • 4 GB pamięci wewnętrznej
  • Zawartość zestawu: zegarek, stacja ładująca, dodatkowy pasek silikonowy, instrukcja obsługi
  • Cena w momencie publikacji recenzji: 799 zł

Co myślicie o Honor MagicWatch 2? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!