Aparat w wyświetlaczu nie trafi do OPPO Find X2. Ta technologia wymaga dopracowania

oppo find x (11)

Producenci już od dawna zastanawiają się co zrobić z przednim aparatem. Korzystam z niego bardzo rzadko, więc dla mnie mogłoby go nawet nie być, ale wielu użytkowników używa go praktycznie codziennie. Twórcy telefonów nie mogą więc zrezygnować z umieszczenia aparatu gdzieś na przednim panelu. Powoli więc pracują nad tym, żeby oczko aparatu na tym przednim panelu nie było widoczne.

Jeszcze nie pora na kamerkę w wyświetlaczu. Przynajmniej dla OPPO

Już od jakiegoś czasu pomysł kamery w ekranie jest rozważany przez kilku producentów smartfonów. W końcu mamy już czytniki linii papilarnych działające w oparciu o kamery, więc taka sytuacja teoretycznie jest możliwa. Aparat do zdjęć potrzebuje jednak o wiele wyższej jakości danych niż skaner linii papilarnych – stąd problem.

Zobacz też: Samsung z aparatem pod wyświetlaczem już w 2020?

Zobaczyliśmy nawet pierwsze projekty takich telefonów, od OPPO oraz Xiaomi. Obie firmy tego samego dnia pochwaliły się na swoich kontach na Twitterze, że mają w zanadrzu taką technologię.

Trwa teraz walka z czasem, która marka pokaże takie rozwiązanie pierwsza. Ja stawiałem na OPPO, ponieważ przygotowali oni już prototyp, który był prezentowany na OPPO INNO Day w grudniu 2019 roku.

Wraz z premierą flagowca OPPO Find X2 mieliśmy więc większą szanse na zastosowanie tej technologii. Wiceprezes firmy, Brian Shen, mówi, że najprawdopodobniej nie zobaczymy jej w Find X2, ponieważ nie jest jeszcze przygotowana do masowej produkcji. Rozwiązanie to wymaga jeszcze bardziej przezroczystego ekranu niż czytnik linii papilarnych, aby zapewnić optymalną ilość światła dla kamery.

OPPO Find X2 i tak będzie ciekawym urządzeniem, pan Brian Shen zdradził, że to ekran będzie robił furorę. Być może flagowiec OPPO otrzyma wyświetlacz o bardzo wysokiej częstotliwości odświeżania. Pojawiają się plotki, że smartfon ten, wyposażony w procesor Snapdragon 865, otrzyma bezprzewodowe ładowanie o mocy 50 W.

Czekacie na smartfony z aparatem pod ekranem? Myślicie, że OPPO wprowadzi to rozwiązanie jeszcze w tym roku?

Na zdjęciu wyróżniającym OPPO Find X, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!