Apple szuka w Polsce inżyniera do rozwoju Siri. Czyżby nadchodził język polski?

siri

Osoby, które na co dzień korzystają ze sprzętów Apple zapewne doskonale znają Siri. Problemem tego asystenta głosowego jest to, że nie jest w stanie komunikować się w języku polskim. Oczywiście coraz to więcej osób zna angielski, ale nie dla wszystkich jest to tak proste i wygodne. Czyżby już niedługo sytuacja miała się zmienić?

Apple poszukuje inżyniera do pracy w Warszawie

Oczywiście wymagania nie są proste do spełnienia. Przede wszystkim Apple wymaga minimum pięciu lat doświadczenia w pracy ze Spark lub innymi narzędziami bezpośrednio związanymi z Big Data. Dodatkowo osoba, która będzie ubiegać się o to stanowisko musi znać Pythona oraz Scala czy biegle poruszać się w SQL. Tak naprawdę wymagań jest zdecydowanie więcej i osoby zainteresowane aplikowaniem na stanowisko Senior Data Platform Engineer znajdą wszystkie informacje na stronie samego giganta z Cupertino.

Apple szuka w Polsce inżyniera do rozwoju Siri. Czyżby nadchodził język polski?

Osoba, która zostanie zatrudniona na to stanowisko będzie zajmować się przetwarzaniem Big Data z związku z Siri. Oczywiście w ofercie pracy nie znajdziemy jakichkolwiek informacji na temat tego, że chodzi o stworzenie asystenta głosowego właśnie w języku polskim, ale poszukiwanie osoby do pracy w Warszawie może wzbudzać spore nadzieje. Siri w języku polskim musi stworzyć Polak, ponieważ tylko wtedy asystent będzie mógł rozmawiać płynnie czy wyłapywać gry słowne.

Zobacz także: Pomimo problemów, Huawei sprzedał w 2019 roku więcej smartfonów niż Apple. Liderem nadal Samsung!

Oczywiście przypuszczenia na temat wprowadzenia języka polskiego do Siri mogą być błędne. Możliwe, że Apple najzwyczajniej w świecie chce po prostu zatrudnić Polaków i stworzyć w naszym kraju zespół, który będzie zajmować się wspomnianym wcześniej Big Data. Najprawdopodobniej wszystkiego dowiemy się dopiero za kilka miesięcy. Niemniej jednak prędzej czy później Siri musi otrzymać wsparcie dla języka polskiego. Kiedy to się stanie? Czas pokaże.

Co myślicie o ofercie firmy Apple? Czekacie na wprowadzenie języka polskiego do Siri? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!