ASUS prezentuje nowe laptopy z rodziny Republic of Gamers!

ASUS ROG

Firma ASUS zaprezentowała nowe urządzenia dedykowane dla graczy spod znaku Republic of Gamers. Są to trzy nowe laptopy, ale znalazło się też kilka ciekawie prezentujących się akcesoriów, które zostaną docenione głównie przez płeć piękną. Czym ten producent chce nas zachęcić?

ASUS ROG Zephyrus Duo 15

Dwa monitory są bardzo przydatne przy stanowisku komputerowym. Nie zawsze jest jednak możliwe takie rozwiązanie przez ograniczone miejsce przy naszym miejscu pracy. Tutaj naprzeciw oczekiwaniom takich użytkowników wychodzi ASUS z laptopem ROG Zephyrus Duo 15. To ultrasmukły, jak na sprzęt do takiego przeznaczenia, laptop, który posiada dwa ekrany.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15

Główny, 15-calowy ekran to coś, co zostanie bardzo docenione wśród graczy e-sportowych. Mówię tu o takich tytułach jak np. CS:GO, bowiem możemy wybrać tutaj pomiędzy odświeżaniem na poziomie aż 300 Hz z czasem reakcji 3 ms a rozdzielczością 4K. Tutaj wybór należy do nas, zależy od naszych preferencji. W obu przypadkach natomiast znajdziemy technologię NVIDIA G-SYNC, dzięki czemu obraz zawsze będzie bardzo płynny.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15

Drugi, dodatkowy ekran nazwany został ROG ScreenPad Plus. Po podniesieniu klapy laptopa ten odchyla się od dolnej części pod kątem 13 stopni. Jego przekątna wynosi 14.1 cala przy rozdzielczości 3840×1100 pikseli. jest on czuły na dotyk i współgra z rysikiem ASUS Pen. To bardzo przydatna funkcja, dzięki której będziemy mogli np. czytać rozmowę z kimś bądź czat z naszego streama bez minimalizowania gry.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15

To jednak nie koniec jego zastosowań, jest on ściśle powiązany z systemem chłodzenia AAS Plus. Podczas gdy dodatkowy ekran się podnosi, powstała szczelina umożliwia lepszy przepływ powietrza. Nie powinien też on sprawiać dużego dyskomfortu podczas grania, mówię tu dokładniej o głośności, gdyż maksymalnie osiągnie on poziom 46 dB.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15

Za wydajność odpowiada w najwyższej konfiguracji procesor Intel Core i9 10. generacji wyposażony w 8 rdzeni (16 wątków), a maksymalne taktowanie na pojedynczym rdzeniu może wynosić aż 5.3 GHz. Do tego grafika NVIDIA RTX 2080 SUPER sprawi, że nigdy nie zabraknie nam mocy w nawet najbardziej wymagających tytułach. Wszystko to wspomagane może być przez nawet 48 GB RAM-u DDR4 o taktowaniu 3200 MHz. Dwa dyski SSD NVMe o maksymalnej pojemności 2 TB połączone w macierz RAID 0 zapewnią ultraszybkie ładowanie się każdej gry.

ASUS prezentuje nowe laptopy z rodziny Republic of Gamers!

Jeśli chodzi o porty, znajdziemy tutaj USB 3.2 Gen 2 z obsługą Thunderbolt 3 ze wsparciem dla technologii Power Delivery o mocy nawet 65 W. Możemy też podłączyć zewnętrzny monitor poprzez ten port dzięki technologii DisplayPort 1.4, ale też znajdziemy osobne gniazdo HDMI 2.0b. Oprócz tego producent nie zapomniał o porcie Ethernet, trzech gniazdach USB na różne peryferia a także o dwóch portach słuchawkowych jack 3.5 mm. A skoro wspomniałem wcześniej o Power Delivery, ASUS ROG Zephyrus Duo 15 posiada baterię o pojemności 90 Wh, a więc bez problemu uda nam się wykorzystać go do mniej wymagających zastosowań bez zewnętrznego źródła zasilania.

ASUS ROG Strix SCAR 17

Urządzenie to wyposażone jest w 17.3-calowy ekran o częstotliwości odświeżania 300 Hz z czasem reakcji 3 ms. To zapewni dużą przewagę nad przeciwnikami w grach e-sportowych. Niestety, nie znajdziemy tutaj NVIDIA G-SYNC, choć raczej w tego typu grach to nie jest must-have.

ASUS ROG Strix SCAR 17

Mocy nie powinno zabraknąć dzięki takiemu samemu połączeniu jak w modelu opisanym wyżej. W najlepszej konfiguracji znajdziemy Intel Core i9-10980HK wraz z kartą graficzną NVIDIA RTX 2080 SUPER, które zapewnią użytkownikowi topową wydajność, której nigdy nie powinno zabraknąć. Bez problemu poradzi sobie on też z wielozadaniowością dzięki nawet 32 GB pamięci operacyjnej DDR4 o taktowaniu 3200 MHz. Swoje dane użytkownik może przechowywać na dyskach SSD NVMe połączonych w RAID 0. Producent przemyślał to, że z czasem możemy chcieć rozbudować swoją maszynę, dlatego też ułatwia nam dostęp do gniazd pamięci operacyjnej oraz portu M.2.

ASUS ROG Strix SCAR 17

ASUS ROG Strix SCAR 17 chłodzony jest przez zaawansowany układ chłodzenia, dzięki czemu nie powinniśmy spodziewać się spadków wydajności spowodowanymi obniżaniem taktowań podzespołów. Mikroszczeliny pomiędzy procesorem a układem odprowadzającym ciepło wypełnia ciekły metal dla jak najlepszego przewodnictwa cieplnego. Warto też wspomnieć, że w strefie gracza na klawiaturze, czyli WSAD, jest zwiększona cyrkulacja powietrza dla jeszcze lepszego komfortu z grania. Koniec z gorącą klawiaturą!

ASUS ROG Strix SCAR 17

Na swoje pięć minut zasługuje cała konstrukcja laptopa, bowiem ta powstała przy współpracy z BMW Designworks Group. To wpływa nie tylko pozytywnie pod kątem wizualnym, ale też poprawia przepływ powietrza. Nie zabrakło także podświetlenia RGB, czyli tego, co gracze lubią najbardziej. Zastosowano także technologię ROG Keystone II, a więc przypisywanie konkretnych zadań aktywowanych fizycznym kluczem poprzez NFC. To, w jaki sposób zostanie to wykorzystane zależy już od użytkownika, bowiem znajdziemy zastosowań takiej funkcji.

ASUS ROG Strix SCAR 17

ASUS ROG Strix SCAR 17 wyposażony jest w port Ethernet, WiFi 6, USB 3.2 Gen 2 typu C z możliwością podpięcia zewnętrznego ekranu dzięki technologii DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b, gniazdo słuchawkowe combo jack 3.5 mm, a także trzy porty USB 3.2 Gen 1.

Seria ROG Electro Punk

ASUS zdecydował się na wprowadzenie nowej kolorystyki swoich urządzeń. Electro Punk świetnie wpasowuje się w cyberpunkowe klimaty. Z pewnością najbardziej spodoba się to kobietom, ale nie tylko. Połączenie tego konkretnego odcieniu różu z czarnym wygląda bardzo ładnie i bardzo dobrze ze sobą kontrastuje.

W tych kolorach znajdziemy takie urządzenia jak:

  • Laptop ASUS ROG Strix G15, czyli sprzęt dla graczy wyposażony w najbogatszej wersji w procesor Intel Core i7 10. gen wraz z kartą graficzną NVIDIA RTX 2070 SUPER. Obraz wyświetlany jest na 15-calowym ekranie o odświeżaniu wynoszącym 240 Hz.
ROG Strix G15
  • Słuchawki ASUS ROG Strix Go 2.4 – bezprzewodowe słuchawki, które świetnie sprawdzą się nie tylko przy komputerze, ale też podczas grania na konsolach.
ROG słuchawki
  • Klawiatura ASUS ROG Strix Scope TKL, która ma dość kompaktowe rozmiary dzięki pozbyciu się zazwyczaj zbędnego dla graczy bloku numerycznego. Nie zabrakło podświetlenia Aura Sync, a zastosowane przełączniki to Cherry MX.
ROG klawiatura
  • Mysz ASUS ROG Strix Impact II, lekka, ważąca zaledwie 79 gramów myszka dla graczy zapewniająca bardzo wysoką dokładność.
ROG mysz
  • Podkładka ASUS ROG Sheath o wymiarach 90×43 cm, która gwarantuje świetną powierzchnię do korzystania z myszy.
ROG podkładka
  • Plecak ASUS ROG Ranger BP1503 – w końcu, czasem trzeba wyjść z domu (no, może nie teraz…), prawda? No ale bez sprzętu?
ROG plecak

Jak Wam się podobają nowe sprzęty dla graczy od ASUS Republic of Gamers? Polujecie na któryś z nich?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!