Carbon 1 Mark II oficjalnie zaprezentowany. Pierwszy telefon z obudową z włókna węglowego trafia na rynek

Carbon 1 Mark II oficjalnie zaprezentowany. Pierwszy telefon z obudową z włókna węglowego trafia na rynek

Włókno węglowe jako materiał, z którego zostanie wykonana obudowa smartfony? Do tej pory albo nikt na to nie wpadł, żaden z producentów nie posiadał odpowiedniej technologii lub firmy uznały, że nie ma to większego sensu. I tutaj pojawia się firma Carbon, która chce zaskoczyć świat.

Carbon 1 Mark II

Słyszeliście kiedykolwiek o firmie Carbon Mobile? Nie? Szczerze mówiąc – ja też nie. Niemniej jednak nowy smartfon tego producenta wydaje się ciekawy, ale jednocześnie nie spodziewam się, że okaże się jakimkolwiek sukcesem sprzedażowym. Obudowa w modelu Carbon 1 Mark II jest w całości wykonana z włókna węglowego. To sprawia, że urządzenie to jest wyjątkowo cienkie i waży zaledwie 125 gram. Z jednej strony wynik ten robi naprawdę spore wrażenie, biorąc pod uwagę, że standardowe smartfony w dzisiejszych czasach ważą jakieś 180-200 g, a z drugiej korzystanie z tak lekkiego telefonu może wcale nie być wygodne.

Carbon 1 Mark II oficjalnie zaprezentowany. Pierwszy telefon z obudową z włókna węglowego trafia na rynek

Carbon 1 Mark II otrzymał wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,01 cala. Ekran ten jest w całości pokryty szkłem Corning Gorilla Glass szóstej generacji. Za wydajność odpowiedzialny jest MediaTek Helio P90. Jednostka ta będzie wspierana przez 8 GB RAM-u LPDDR4X. Na pliki użytkownika natomiast zostanie przeznaczone 128 GB pamięci UFC 2.1. Czytnik linii papilarnych zostanie natomiast umiejscowiony na jednej z krawędzi bocznych. Na pleckach znajdziemy dwa aparaty. Głównym oczkiem jest matryca o rozdzielczości 16 Mpix i świetle f/2.0 z optyczną oraz elektroniczną stabilizacją obrazu, a na temat dodatkowego nie znajdziemy jakichkolwiek informacji.

Zobacz także: Xiaomi Black Shark 3 Pro z ogromnym 7,1-calowym wyświetlaczem został oficjalnie zaprezentowany!

Całość działa dzięki baterii o pojemności 3050 mAh. Przejdźmy jednak do ceny, bo tutaj sytuacja nie wygląda już tak kolorowo. Carbon 1 Mark II został wyceniony na aż 800 euro czyli jakieś 3450 zł. I rozumiem, że jest to pierwszy smartfon z obudową wykonaną z włókna węglowego, ale patrząc na specyfikację i zupełnie nieznanego producenta nie zaryzykowałbym zakupu. Smartfony będą wysyłane dopiero w czerwcu tego roku, a już w momencie składania zamówienia musimy wpłacić zadatek w wysokości 250 euro (ok. 1080 zł). Na rynek trafi jedynie 2000 sztuk tego urządzenia, a w momencie pisania artykułu sprzedano 18% tej puli.

Co myślicie o Carbon 1 Mark II? Czy waszym zdaniem smartfony z obudową z włókna węglowego mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!