CEO firmy potwierdza, że Redmi K30 Pro otrzyma pamięć RAM LPDDR5

redmi k30

Jakiś czas temu oficjalnej premiery doczekały się modele Redmi K30 oraz Redmi K30 5G, które zostały ciepło przyjęte przez użytkowników. Co ciekawe, submarka Xiaomi pracuje również nad smartfonem z dopiskiem „Pro”, który ma zadebiutować w marcu 2020 roku. 

Nowe informacje o Redmi K30 Pro 

Główny menadżer marki, Lu Weibing za pośrednictwem portalu społecznościowego Weibo poinformował, że pamięć RAM LPDDR4x jest  już stosunkowo starym rozwiązaniem i w czasach sieci 5G standardem powinny być kości RAM typu LPDDR5. Co ciekawe, pierwsze smartfony z tym rozwiązaniem mają zadebiutować na rynku w pierwszym kwartale 2020 roku, czyli od stycznia do marca. Nowe kości oferować mają lepszą transmisję danych, która ma wynosić 5500 Mb/s w porównaniu do 4266 MB/s z kości LPDDR4X. Przecieki sugerują także, że zużycie energii ma zostać zmniejszone o 30%, dzięki nowej konstrukcji obwodu. 

CEO firmy potwierdza, że Redmi K30 Pro otrzyma pamięć RAM LPDDR5

Prawdopodobna specyfikacja Redmi K30 Pro

Smartfon ma zostać wyposażony w 6,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 19,5:9. Zostanie on prawdopodobnie wykonany w technologii AMOLED. Jego sercem ma zostać Qualcomm Snapdragon 865, który prawdopodobnie będzie wspierany przez 8 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika producent może przeznaczyć 128 GB pamięci wbudowanej, której nie będzie można rozszerzyć przy pomocy karty microSD. 

Zobacz także: Redmi K30 nie ma jednej dziury w ekranie, a aż dwie!

Za jakość zdjęć odpowiadać ma poczwórny aparat tylny: 64 Mpx + 13 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx oraz podwójna kamerka do selfie na froncie: 24 Mpx + 2 Mpx. Na wyposażeniu ma znaleźć się także Dual SIM, czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem oraz złącze słuchawkowe 3.5 mm. Za magazynowanie energii odpowiadać ma natomiast akumulator o pojemności 4500 mAh z technologią szybkiego ładowania. 

Na ten moment nie wiemy nic więcej o nadchodzącym smartfonie Redmi, ale możemy się spodziewać, że w kolejnych tygodniach usłyszymy jeszcze kilka razy o tym modelu, gdyż producent sukcesywnie będzie podgrzewać atmosferę przed oficjalną premierą. 

Co sądzicie o Redmi K30 Pro? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!