Czy to koniec wojny amerykańsko-chińskiej?

donald trump

Chyba już każdy słyszał o konflikcie pomiędzy Chinami a USA. Wojna handlowa trwa już od dłuższego czasu i wydawała się nie mieć końca. Agresywna polityka Trumpa mocno uderzyła przede wszystkim w firmę Huawei. Skutki tego są doskonale widoczne, chociażby Mate 30 Pro bez Usług Google. Okazuje się, że być może już niedługo wszystko wróci do normy!

Trump podpisał umowę handlową z wicepremierem Chin

Dzięki zawartemu porozumieniu prezydenta Ameryki, Donalda, Trumpa z wicepremierem Chin, Liu He, Stany Zjednoczone obniżyły cło na wybrane towary z Chin. Oczywiście, nie jest to korzyść jednostronna, bowiem wymaga się od Państwa Środka, by ci zwiększyli import produktów z USA o 200 miliardów dolarów na przestrzeni dwóch lat. To główne postanowienia ustalone na mocy tego dokumentu. Oprócz tego, Chiny obiecały zaprzestania dewaluacji juana, było im to zarzucane przez drugą stronę. Porozumienie to wchodzi ma wejść w życie w ciągu 30 dni od jego podpisania, a więc od tej środy, 15 stycznia 2020 r. Ten dokument tak naprawdę daje korzyści nie tylko Ameryce czy Chinom, ale skorzysta też na tym w rzeczywistości cały świat.

Warto przeczytać: W sieci pojawił się plakat rzekomo zapowiadający premierę Xiaomi Mi 10!

Samo w sobie to porozumienie nic nie wspomina o anulowaniu blokady chińskiego giganta, ale jest to, przynajmniej moim zdaniem, spory krok w tym kierunku. Przyznam, że naprawdę bardzo mocno kibicuję Chińczykom, by udało się do wszystko cofnąć do punktu wyjścia, przed wielkim banem. Uważam, ze jeśli udało się dojść do chociaż częściowej zgody obu stronom, to w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać czegoś więcej. Sam Trump powiedział już, że druga część umowy podpisana ma zostać w Pekinie i będzie to ostatnia faza negocjacji z Chinami. Sądzę, że właśnie wtedy Huawei będzie miał powód do świętowania. Zastanawiam się, czy uda się dojść do tego jeszcze przed premierą flagowych smartfonów z serii P40, to byłoby na pewno sporym sukcesem!

Co sądzicie o tym porozumieniu? Zgadzacie się ze mną? Czy też czekacie na odwołanie bana dla Huawei?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!