Darmowa dostawa do Paczkomatów w weekendy!

Darmowa dostawa do Paczkomatów w weekendy!
Paczkomat

Koronawirus z dnia na dzień rośnie w siłę. Potwierdzonych przypadków jest coraz więcej, w związku z czym, jeszcze bardziej trzeba na siebie uważać. Z tego powodu InPost wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Paczka w weekend

Jest to usługa InPostu dzięki której, za dodatkową opłatą, możemy być pewni, że kurier naszą przesyłkę umieści w paczkomacie nawet w niedzielę. Standardowo cena takiej usługi wynosi 4,99zł, jednak z racji stale rosnącej liczby osób z potwierdzonym zarażeniem wirusem CoVID-19 InPost zdecydował się znieść tą opłatę.

Dlaczego? Otóż paczkomaty są w tej chwili najbardziej polecaną formą transportu przesyłek. Z racji zagrożenia epidemiologicznego, taka forma niweluje konieczność kontaktu z kurierem czy personelem w punkcie odbioru, jak ma to miejsce przy “tradycyjnych” formach dostaw. Ponadto, z racji faktu zamknięcia wielu miejsc pracy, większość osób pozostała w domach. Dodając do tego fakt, że już od jakiegoś czasu skrytki można otwierać zdalnie, to cały proces odbioru może się odbyć niemal bezdotykowo, co jeszcze bardziej podnosi bezpieczeństwo.

Darmowa dostawa do Paczkomatów w weekendy!

Z tego też powodu, paczkomaty, zwłaszcza przez okres weekendowy przeżywają oblężenie. Nic dziwnego – nie dość, że paczkomaty skupione wokół miejsc zatrudnienia pozostają puste, to dodatkowo, klienci zamawiają w ten sposób najdrobniejsze rzeczy, po które normalnie musieliby wyjść do sklepu.

A że paczkomatów na osiedlach jest dużo, to często taki paczkomat można znaleźć bliżej jak sklep. To wszystko powoduje, że mamy zwiększone zapotrzebowanie na tego typu usługi. Dlatego też, InPost wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i usługę doręczenia przesyłek w weekend udostępnia bez żadnych opłat.

Nie przywilej, a wręcz konieczność

Jak mówi rzecznik prasowy InPostu, Wojciech Kądziołka – “Planowaliśmy start tej usługi dopiero w długi weekend majowy, jednak ze względu na olbrzymie zapotrzebowanie na usługi paczkomatowe, które zaobserwowaliśmy w ostatnich dniach przyspieszamy wprowadzenie dostaw weekendowych od czwartku 12 marca. Dodatkowo na czas spodziewanego największego natężenia zachorowań nadanie przesyłki z odbiorem w weekend będzie zwolnione z dodatkowej opłaty, gdyż zdajemy sobie sprawę, że w okresie faktycznej kwarantanny, w który powoli wchodzimy, usługi logistyczne będą jednym z ważniejszych kanałów zaopatrywania konsumentów w najpotrzebniejsze artykuły.” Oznacza to więc tyle, że gdyby nie zaistniała sytuacja, akcja ta byłaby dostępna dopiero na majówkę. Tym bardziej należą się brawa dla InPostu, za szybkie reagowanie na potrzeby rynku.

Darmowa dostawa do Paczkomatów w weekendy!

InPost – robisz to dobrze

Za taki ruch, InPost zdecydowanie zasługuje na pochwałę. Faktem jest, że wynika to poniekąd z konieczności, ale przecież można było powiedzieć “no cóż, paczkomat przeładowany, na przesyłkę trzeba będzie poczekać” i problem byłby z głowy. Zamiast tego dostaliśmy wygodną usługę w gratisie, która z pewnością pomoże wielu zainteresowanym.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!