Doom Eternal na gameplayu. Zapowiada się kawał dobrej, staroszkolnej gry!

doom eternal

DOOM z 2016 roku okazał się świetnym powrotem serii i ukłonem w stronę fanów pierwowzoru. Był dobrym FPS-em w stylu, którego dziś brakuje. Wygląda na to, że kolejna gra od id Software również nie zawiedzie graczy. Możemy to wywnioskować po oglądnięciu pierwszych dziesięciu minut rozgrywki, które zostały niedawno opublikowane na YouTube. 

DOOM Eternal wygląda jak poprzednik na sterydach… 

…i moim zdaniem to bardzo dobrze! Poniżej możecie zobaczyć gameplay, który pokazuje pierwsze dziesięć minut rozgrywki. Raczej nie zepsuje wam to przyjemności z późniejszego grania w nową produkcję od id Software, więc nie ma się co obawiać. Doskonale wiadomo, że fabuła to ta sama sztampa co zazwyczaj, zatem spojlery nie są czymś strasznym. Wiadomo, że protagonista będzie ratował świat przed demonami i potworami, reszta fabuły w tej grze nie ma znaczenia. Liczy się strzelanie i rzeź, a tego nie zabraknie!

Zobacz też: Doom został uruchomiony na aparacie z 1998 roku. Ciekawe co będzie następne?

DOOM Eternal jest oparty na nowszym silniku niż wersja z 2016 roku. Będzie to pierwsza gra oparta na silniku id Tech 7, mimo to nie ma wielkiej przepaści wizualnej pomiędzy tą grą a poprzednikiem z 2016 roku. Na pewno można zauważyć bardzo dobry system destrukcji przeciwników, czym firma chwaliła się od dawna. Możemy rozczłonkować ciała wrogów na wiele różnych sposobów, co zapewne przypadnie do gustu wielu osobom.

Najnowsza produkcja id Software trafi na dyski graczy już niebawem!

DOOM Eternal ma ujrzeć światło dzienne 20 marca, czyli za około półtora miesiąca. Bethesda wyda go wówczas na komputery, Xbox One oraz PlayStation 4. Wersja na Nintendo Switch wyjdzie nieco później, tak samo jak miało to miejsce w przypadku DOOM-a z 2016 roku. Czy jest na co czekać? Moim zdaniem tak, DOOM Eternal będzie świetną produkcją dla fanów staroszkolnych strzelanek, których dziś na rynku można szukać ze świecą. Opublikowany gameplay nastawił mnie jeszcze bardziej pozytywnie, bo gra wygląda na nieźle dopracowaną, co wcale nie jest tak oczywiste w dzisiejszych czasach.

Czy Wy również czekacie na nowego DOOM-a?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!