DualShock 5 będzie kompatybilny z PlayStation 4? Tak wynika z francuskiej strony producenta!

DualShock 5 będzie kompatybilny z PlayStation 4? Tak wynika z francuskiej strony producenta!

Francuska strona PlayStation zdradziła nam pewną informację na temat kolejnej generacji pada do konsoli Sony. Według informacji tych nadchodzącymi wielkimi DualShock 5 będzie w pełni kompatybilny z konsolami obecnej generacji. Informacja ta bez wątpienia ucieszy fanów marki!

DualShock 5 będzie działać z PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro!

Oczywiście premiera nowego pada Sony jeszcze się nie odbyła, a co za tym idzie większość informacji na temat DualShocka 5 to plotki i przecieki, które nie zostały w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta. Teraz jednak oficjalna strona PlayStation we Francji mówi jasno – DualShock 5 będzie w pełni kompatybilny z PlayStation 4 oraz Playstation 4 Pro. To oznacza, że najprawdopodobniej DualShock 4 będziemy mogli podłączyć do konsoli japońskiego producenta, na którą czekają wszyscy fani gier. I tak naprawdę decyzja ta może opłacić się Sony. W zestawie z konsolą najczęściej znajdziemy jedynie jednego pada. W pudełku z PlayStation 5 znajdzie się oczywiście DualShock 5, ale w przypadku wielu gier jeden kontroler to zbyt mało.

DualShock 5 będzie kompatybilny z PlayStation 4? Tak wynika z francuskiej strony producenta!

Tym samym osoby, które posiadają PlayStation 4 lub PlayStation 4 Pro z kontrolerem DaulShock 4 nie będą musiały się martwić o zakup dodatkowego pada. Jednocześnie DS 4 nie będzie jedynym akcesorium, które już jest dostępne na rynku i jednocześnie będzie w pełni współpracować z PlayStation 5. Pewne jest, że PS5 otrzyma wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości PSVR. Według plotek konsola ta ma otrzymać także wsparcie dla bezprzewodowych zestawów słuchawkowych czy kierownic stworzonych z myślą o PlayStation 4.

Zobacz także: Sony ujawnia listę gier na PlayStation 4, na które warto czekać

Tak naprawdę z każdą kolejną informacją coraz to mocniej wyczekuje premiery PlayStation 5. Oczywiście premiera nowej konsoli Sony jak i kontrolera DualShock 5 zaplanowana jest na koniec roku 2020. Bardzo możliwe, że już święta Bożego Narodzenia będą okresem, w którym pierwsi gracze uruchomią swoje długo wyczekiwane konsole i zagrają w najnowsze tytuły. Miejmy nadzieję, że Sony już niedługo ujawni więcej oficjalnych informacji na temat nowej generacji konsoli!

Czekacie na premierę PlayStation 5 oraz DualShock 5? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!