DualShock 5 z mikrofonem pozwalającym zarządzań asystentem głosowym? Brzmi rewelacyjnie

DualShock 5 z mikrofonem pozwalającym zarządzań asystentem głosowym? Brzmi rewelacyjnie

To, że wraz z PlayStation 5 na rynku pojawi się także DualShock 5 jest wręcz pewne. Jednak do prezentacji tych urządzeń pozostało jeszcze sporo czasu, a w sieci pojawia się coraz to więcej informacji na ten temat. DualShock 5 wyposażony w mikrofon i zintegrowany z asystentem głosowym? Tak mówią plotki!

DualShock 5 z wbudowanym mikrofonem

Według najnowszego patentu opublikowanego przez WIPO nowy kontroler Sony ma zostać wyposażony w mikrofon. Nie będzie on jednak służyć do komunikacji z innymi graczami, a do zarządzania inteligentnym asystentem głosowym. Niestety nie wiemy czy japoński producent umożliwi użytkownikowi wybór z jakiego asystenta chce korzystać czy też w PlayStation 5 znajdziemy preinstalowanego Asystenta Google lub Alexę Amazonu. Niemniej jednak połączenie pada do gier oraz centrum zarządzania całym smart home wydaje się wręcz doskonałym pomysłem. Chcecie wyłączyć światło bez odrywania rąk od kontrolera? Żaden problem! Wystarczy odpowiednie polecenie głosowe i wszystko wykona się automatycznie.

DualShock 5 z mikrofonem pozwalającym zarządzań asystentem głosowym? Brzmi rewelacyjnie

Oczywiście asystent głosowy nie tylko może zarządzań szeroko pojętym smart home, ale także odpowiadać na nasze pytania czy udzielać wskazówek. Czym jeszcze będzie wyróżniał się DualShock 5? Ostatnie doniesienia mówią o pełnej kompatybilności z PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro. Dodatkowo nie spodziewałbym się rewolucji w kwestii wyglądu. Najnowsze grafiki pochodzące z patentu Sony pokazują nam kontroler, który już na pierwszy rzut oka przypomina DualShocka 4.

Oczywiście sam producent nadal nie chce ujawniać jakichkolwiek informacji na temat samego kontrolera jak i konsoli. Tym samym musimy opierać się na plotkach oraz przeciekach, które mogą, ale nie muszą okazać się faktem. PlayStation 5 oraz DualShock 5 mają zostać zaprezentowane światu w okresie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, a pierwsze zamówienia mają zostać błyskawicznie zrealizowane tak, aby pierwsi użytkownicy jeszcze w tym roku mogli cieszyć się nową generacją konsoli. Sam z niecierpliwością czekam na nowości Sony!

Co myślicie o wbudowanym mikrofonie w padzie DualShock 5? Czekacie na PlayStation 5? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!