Facebook testuje nową funkcję Messengera!

messenger
Messenger logo

Myślę, że nie pomylę się mówiąc, iż Messenger to najpopularniejszy komunikator. Aplikację tę znajdziemy u prawie każdego posiadacza smartfonu. Z tego też powodu twórcy coraz bardziej rozbudowują ją i dodają ciągle nowe funkcje. Użytkownicy Messegnera Beta mogą już testować nową funkcjonalność, na którą długo czekałem!

Udostępnianie ekranu na Messengerze już niedługo!

Zapewne taki program jak Skype nie jest Wam obcy, prawda? Chyba każdy zna ten komunikator. Ja osobiście bardzo często wykorzystywałem go do udostępniania ekranu. Wraz z moim kolegą, który być może to czyta (pozdrawiam Cię, jeśli tu jesteś!), używaliśmy tego do pokazywania sobie jak rozwiązywać jakieś zadania na matematykę czy fizykę. Ułatwiało nam to wspólną naukę, pomimo tego, że byliśmy na dwóch różnych końcach miasta. Zdarzało się też, że w ten sposób pomagałem mu w ten sposób przy zmienianiu różnych ustawień w jego komputerze.

Warto przeczytać: Tak wygląda Vivo X30 na żywo! Jego możliwości fotograficzne robią wrażenie…

Teraz jednak Skype odszedł w sumie w niepamięć. Już nie jest tak popularny, Messenger skutecznie go zastępuje. Jednak zawsze brakowało mi tej funkcji udostępniania ekranu ze smartfonu. Naprawdę często tego potrzebowałem, w szczególności kiedy pomagałem komuś przy jego smartfonie. Zawsze musiałem się pytać drugiej osoby, jaki komunikat widzi, jakie ma opcje itp. Okazuje się, że już niedługo się to zmieni i powinniśmy ujrzeć taką możliwość w tym komunikatorze! Beta testerzy już mogą sprawdzać jej funkcjonalność.

To naprawdę świetna wiadomość, myślę, że nie tylko ja na to czekałem. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie zostanie to wprowadzone oficjalnie. Pozostaje też pytanie, czy będzie to wprowadzone falami czy w jednym momencie każdy użytkownik otrzyma taką możliwość. Liczę jednak na to, że stanie się to w miarę szybko, myślę, że będzie często używana przeze mnie.

Co sądzicie o tej funkcji? Czekaliście na nią? Będziecie jej używać? Jeśli potrzebowaliście tego, to jak dotychczas sobie z tym radziliście?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!