Firma Essential oficjalnie kończy działalność

essential ph1

Pamiętacie jeszcze firmę Essential stworzoną przez Andy Rubina nazywanego ojcem Androida? Jakiś czas temu w sieci pojawiły się plotki na temat nowego urządzenia tego producenta. Teraz już wiemy, że smartfon ten nigdy nie powstanie, ponieważ amerykańska firma znika z rynku.

Essential oficjalnie kończy swoją działalność

Rok 2015 przyniósł nam model oznaczony jako Essential PH-1. I chociaż smartfon ten wydawał się naprawdę czymś ciekawym to wysoka cena oraz mała świadomość użytkowników o istnieniu tej marki sprzedaż urządzenia była wręcz tragiczna. Oczywiście jakiś czas po premierze cena spadła, ale tak naprawdę to nic nie zmieniło. Co jakiś czas w sieci pojawiały się plotki dotyczące premiery drugiej generacji smartfona firmy Andy Rubina. Rendery czy prototypy robiły wrażenie i wiele wskazywało na to, że ojciec Androida wyciągnął wnioski z poprzedniej porażki i nadchodząca nowość będzie czymś naprawdę ciekawym i może nawet rewolucyjnym.

Firma Essential oficjalnie kończy działalność
Tak właśnie miała wyglądać druga generacja smartfona Essential

Teraz już wiemy, że smartfon ten nigdy nie powstanie, ponieważ Essential oficjalnie zakończyło działalność. Tym samym firma ta była obecna na rynku mobilnym przez mniej niż pięć lat i pokazała światu tak naprawdę jedynie jeden model telefonu. Osoby, które w przeszłości zdecydowały się na zakup Essential PH-1 muszę pamiętać o tym, że urządzenie to najprawdopodobniej już nigdy nie otrzyma jakiejkolwiek aktualizacji oprogramowania. Wraz z zakończeniem działania firmy ta kończy także wsparcie dla swojego jedynego smartfona.

Zobacz także: Premiera Xiaomi Mi 10 oraz Mi 10 Pro przesunięta z powodu odwołania targów MWC 2020

Myślę, że zniknięcie firmy Essential w jakikolwiek sposób nie wpłynie na samą sytuację na rynku mobilnym. Sprzedaż urządzeń tego producenta była tak niska, że tak naprawdę firma ta nie pojawiała się w jakichkolwiek zestawieniach czy rankingach. Jednocześnie Essential-PH1 nie wyróżniał się niczym konkretnym, a połączenie tego z bardzo wysoką ceną musiało zakończyć się porażką. Czy Andy Rubin stworzy coś nowego? Czas pokaże!

Co myślicie o firmie Essential? Czekaliście na nowe urządzenia tego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!