Gamingowy smartfon Lenovo Legion już niedługo może trafić na rynek

Gamingowy smartfon Lenovo Legion już niedługo może trafić na rynek

Tak naprawdę o pierwszym gamingowym smartfonie Lenovo Legion słyszeliśmy już jakiś czas temu. Wtedy jednak były to jedynie zapowiedzi i nie znaliśmy żadnych szczegółów na temat tego urządzenia. Teraz w końcu w sieci pojawiają się rendery, które pokazują czego możemy się spodziewać!

Lenovo Legion chce stworzyć coś dla fanów gier mobilnych

Rendery pochodzą z chińskiego biura patentowego. Co za tym idzie Lenovo Legion już opatentowała swoje nowe urządzenie i bardzo możliwe, że w najbliższej przyszłości smartfon ten trafi na rynek. Nowy gamingowy telefon może pojawić się w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz czerwonej. Dodatkowo część plecków będzie wykonana z przeźroczystego szkła lub tworzywa. Wszystko po to, aby użytkownicy mogli widzieć jak ułożone są podzespoły, a jednocześnie taki wygląd sprawi, że sprzęt ten będzie wyróżniać się na tle konkurencji. Na prawej ramce znajdzie się przycisk zasilania oraz te odpowiedzialne za zmianę głośności.

Gamingowy smartfon Lenovo Legion już niedługo może trafić na rynek

Ciekawą kwestią pozostają także dotykowe panele, które mogłyby pełnić rolę dodatkowych przycisków w grach. Bez wątpienia może przypaść to do gustu graczom. Kolejnym zaskoczeniem jest drugi port USB C znajdujący się na przeciwległej ramce bocznej. Do czego będzie on wykorzystany? Możliwe, że Lenovo Legion chce umożliwić ładowanie telefonu w wygodny sposób podczas grania lub firma przygotuje specjalne akcesoria, które będą podłączane właśnie przez port USB C.

Zobacz także: Xiaomi niespodziewanie zaprezentowało Mi 10 Lite 5G. Jego cena jest bardzo atrakcyjna!

Co ze specyfikacją? Jeśli ma być to faktycznie gamingowy smartfon to Lenovo Legion musi zadbać o topowe podzespoły. Bez wątpienia nie może zabraknąć Qualcomm Snapdragona 865 oraz minimum 8 GB RAM-u LPDDR5. We wniosku patentowym znajdziemy także informację na temat baterii. Nadchodząca nowość Lenovo Legion powinna otrzymać ogniwo o pojemności 5050 mAh wspierające szybkie ładowanie o mocy 55 W. Oczywiście nie wiemy nic na temat daty premiery czy ceny tego sprzętu. Miejmy nadzieję, że już niedługo w sieci pojawi się więcej informacji na ten temat!

Gamingowy smartfon Lenovo Legion już niedługo może trafić na rynek

Co myślicie o tak wyglądającym smartfonie Lenovo Legion? Czy waszym zdaniem telefony dla graczy mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!