Google I/O 2020 nie odbędzie się nawet online. Amerykańska firma całkowicie odwołuje konferencję

Google I/O 2020 nie odbędzie się nawet online. Amerykańska firma całkowicie odwołuje konferencję

Początek marca przyniósł nam informację na temat odwołania corocznej konferencji Google I/O 2020. Niemniej jednak firma zaznaczyła, że szuka wyjścia z sytuacji i zrobi wszystko, aby cało wydarzenie mogło odbyć się w sieci. Teraz jednak Google oficjalnie przyznało, że w tym roku konferencji po prostu nie będzie.

Rok 2020 rokiem bez Google I/O

Profil Google Developers w serwisie Twitter opublikował post mówiący jasno – w tym roku konferencja dla deweloperów nie odbędzie się. To oznacza, że amerykański gigant nie był w stanie przygotować wszystkiego tak, aby całość mogła odbyć się w sieci. Oczywiście inni producenci prezentują światu swoje nowości na konferencjach organizowanych online, ale musimy pamiętać o tym, że Google I/O to coś więcej. Oczywiście wydarzenie to to także konferencja, na której amerykańska firma pokazuje światu nowości w Androidzie czy nowe urządzenia. Jednak dla deweloperów często dużo ważniejszą kwestią jest druga część tego wydarzenia czyli warsztaty, które są prowadzone przez pracowników Google.

Oczywiście decyzja amerykańskiej firmy jest bezpośrednio związana z problemem jakim jest koronawirus. Google chce skupić się na pomocy ludziom i stawianiu czoła zupełnie nowej sytuacji. Oczywiście odwołanie Google I/O 2020 nie oznacza, że zaplanowane nowości nigdy nie trafią na rynek. Firma może zaplanować zupełnie nowe konferencje, które odbędą się online, ale będą one inaczej nazwane.

Zobacz także: YouTube także obniża jakość wideo przez koronawirusa

Google już wcześniej ogłosiło, że wszystkie osoby, które zakupiły bilety na to wydarzenie otrzymają pełny zwrot kosztów. Dodatkowo będą oni mogli zakupić wejściówki na przyszłoroczną konferencję w pierwszej kolejności. Google I/O miała mieć miejsce w dniach 12-14 maja tego roku. Tym samym nowych prezentacji rozwiązań w Androidzie czy nowych urządzeń amerykańskiego giganta spodziewałbym się właśnie w maju. Pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji!

Co myślicie o decyzji firmy Google? Czy waszym zdaniem producenci nadal powinni organizować konferencje online, na których będą prezentować światu swoje nowości? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!