Google Pixel 5 na pierwszych renderach. Tył jest ciekawy i jednocześnie brzydki…

Google Pixel 5 na pierwszych renderach. Tył jest ciekawy i jednocześnie brzydki...

Najnowsze smartfony od Google to Pixele 4, wydane w październiku ubiegłego roku. Firma zmieniła wówczas design dość znacząco, narażając się na porównania do Apple, z powodu podobnego projektu tyłu urządzenia. Wygląda na to, że kolejna, piąta generacja smartfonów od Google, będzie ponownie wyglądała inaczej. Przynajmniej tak wynika z pierwszych renderów, które pojawiły się w sieci.

Google może radykalnie zmienić wygląd swoich telefonów

Chyba jednak wychodzi na to, że podobieństwo do nowych iPhone’ów to nic dobrego, szczególnie jeśli podobnym jest ich główny konkurent. Mimo że do premiery zostało jeszcze mnóstwo czasu, to w sieci pojawił się render, na którym jest przedstawiony Google Pixel 5 XL. Pochodzi on z kanału FrontPageTech, którego to prowadzący wszedł w posiadanie plików CAD dotyczących nowych Pixelów.

google-pixel-5-xl-render

Widzimy tylko tył, ale jeśli okaże się on prawdziwym, to szykuje się niemała rewolucja. Zestaw aparatów można nazwać notchem, tylko na pleckach. Nowy Google Pixel 5 XL może mieć trzy aparaty umieszczone na szklanej wyspie w kształcie litery U. Ciekawi mnie to jakim modułem będzie trzeci aparat. Firma jest znana z oferowania świetnych aparatów, więc mam nadzieję, że nas nie zawiodą. Google ponownie łączy dwa rodzaje szkła na tyle urządzenia, błyszczące z matowym. Taki zabieg ma miejsce nie po raz pierwszy, w poprzednich generacjach smartfonów od Amerykanów również wyglądało to podobnie.

Zobacz też: Google Pixel 4 vs Google Pixel 3 vs Google Pixel 3a – porównanie cen i specyfikacji

Taki design może się podobać, jednak ja podchodzę do niego sceptycznie. Już ostatnie Pixele nie zbyt mi się podobały i liczyłem, że w piątej generacji firma postawi na coś bliższego do Pixela 2. Wygląda jednak na to, że tak się nie stanie, a szkoda. Ponoć ten, który stoi w miejscu, tak naprawdę się cofa, jednak nie uważam, żeby Google szło do przodu pod względem wyglądu swoich urządzeń. Ważne jednak, że pod względem technologicznym mamy postęp.

Podoba wam się taki wygląd plecków urządzenia? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!