Google rozpoczyna testy Stadia na telefonach innych niż Pixele

Google Stadia Pad

Google Stadia jest usługą abonamentową, która umożliwia granie w wiele najnowszych czy najbardziej wymagających gier na praktycznie dowolnym urządzeniu z odpowiednią aplikację. Granie w topowe tytuły także na smartfonie? Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę dobrze. Amerykański gigant rozpoczyna testy na telefonach innych niż Pixele!

Google Stadia na większej liczbie smartfonów

Użytkownicy, którzy wykupili abonament w usłudze Google Stadia już teraz mogą pobrać aplikację na swój smartfon z Androidem, który jednocześnie nie jest Pixelem. Niestety, ale aplikacja ta nadal nie działa tak jak powinna i nie umożliwia grania. Po jej uruchomieniu oraz zalogowaniu na nasze konto możemy wprawdzie wybrać, aby rozpocząć rozgrywkę na ekranie smartfona, ale żadna z produkcji nie uruchamia się. Powodem tego problemu jest to, że Google nadal testuje działanie swojej usługi na telefonach innych niż Pixel.

Tym samym jedynie część posiadaczy urządzeń z Androidem może już teraz sprawdzić jak Gogole Stadia działa na smartfonie. Już w listopadzie zeszłego roku zapowiedziano, że grać będziemy mogli na dosłownie każdym urządzeniu, ale amerykański producent musi sprawdzić najpierw działanie swojej aplikacji na Pixelu 2, 3, 3a oraz 4. Tym samym jeśli teraz rozpoczęły się testy na innych telefonach to bardzo możliwe, że już niedługo Google zaprezentuje stabilną wersję Stadii, która będzie działała na dosłownie każdym sprzęcie z Androidem.

Zobacz także: Prawdopodobnie poznaliśmy polskie ceny Galaxy S10 Lite oraz Galaxy Note10 Lite!

Czym jest Google Stadia? Usługa ta umożliwia granie w najnowsze gry tak naprawdę bez obciążania naszego sprzętu. Jak to możliwe? Wszystkie produkcje uruchamiana są w chmurze, a na ekranie komputera czy telefonu jedynie wyświetlany jest obraz. Oczywiście, aby grać w maksymalnej rozdzielczości musimy posiadać bardzo szybkie łącze internetowe, ale w dzisiejszych czasach nie powinno być to większym problemem. Niestety, ale Google Stadia dostępne jest jedynie w wybranych krajach, a wśród nich nie znajdziemy póki co Polski. Czy w 2020 roku doczekamy się zmiany w tej kwestii? Czas pokaże.

Co myślicie o Google Stadia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!