Google właśnie żegna się z jedną ze swoich usług z pakietu Google One

Logo Google
Logo Google

Google jak większość firm chodzi swoimi ścieżkami. Zdarza się, że wielkie korporacje zmuszone do pewnych działań podejmują radykalne kroki i zmieniają swoją ofertę. Jedna z nich, czyli VPN właśnie kończy swój żywot i już niedługo zniknie z Google One. Opcja już niedługo zostanie wyłączona.

VPN miał swoje 5 minut, ale teraz mówi “do widzenia”

Tym razem Google zaczął czyszczenie w swoich subskrypcjach dokonując przeglądu potrzebnych lub niepotrzebnych usług. Padło na VPN, który według producenta stał się po prostu niepotrzebny, ponieważ nikt z niego nie korzysta. Należy zwrócić uwagę, że VPN nie jest darmowym rozwiązaniem. Pierwotna cena tej usługi to 9,99 dolarów, ale w marciu 2023 roku usługa została obniżona do 1,99 USD. Prawdopodobnie dlatego, że nikt z niej nie korzystał co zresztą zauważyło samo Google informując zagraniczne media, że czas wyłączyć VPN z racji braku zainteresowania ze strony konsumentów. I w ten sposób usługa wytrzymała niecałe 4 lata na rynku. Co ciekawe z usług Google One korzysta około 100 milionów subskrybentów. Niestety wzrost zainteresowania AI, które Google również mocno rozwija spowoduje, że działania producenta oraz oczekiwania klientów skupią się na czymś zupełnie innym. Wobec powyższego VPN wydaje się niepotrzebny.

Google właśnie żegna się z jedną ze swoich usług z pakietu Google One
fot.9to5google.com

Nie podano dokładnej daty wycofania usługi. Możemy się jednak spodziewać, że zadzieje się to w przeciągu kilku miesięcy. Obecni użytkownicy zostaną przekierowani do alternatywnych rozwiązań VPN innych firm. Z pewnością Google wraz z bliższą datą poda dokładniejsze informacje, aby przygotować wszystkich użytkowników. Ciekawym paradoksem jest dostępność usługi na smartfonach od Google. To darmowe rozwiązanie wprowadzone z serią Pixel 7 w 2022 roku cały czas jest dostępne. Według informacji z redakcji 9to5google dowiadujemy się, że usługa będzie dostępna przez 5 lat na wszystkie smartfony poczynając od modelu 7 generacji. Osobiście przypuszczam, że po wdrożeniu znacznie rozszerzonego AI nie tylko VPN straci swoją pozycję.

Źródło: 9to5google

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!