Gwint na Androida pojawił się zgodnie z obietnicą — kto skusi się na partyjkę?

gwint android

Premiera mobilnej wersji gry Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana została zapowiedziana już ponad miesiąc temu, w walentynki. Chyba nikt nie spodziewał się wtedy, że w Polsce w dniu wydania będzie trwać akcja #zostańwdomu. Premiera gry zbiegła się z epidemią koronawirusa, więc przynajmniej nie będziecie się nudzić w domach!

Na pierwszych graczy gry Gwinta czekają dodatkowe bonusy!

Gwint jest darmową grą karcianą osadzoną w uniwersum Wiedźmina. Wywodzi się ona od minigry w Wiedźminie 3: Dziki Gon, którą pokochało wielu graczy. Projekt wyewoluował w samodzielną produkcję, w wersji na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Później jednak została ona wycofana z konsol na rzecz wersji mobilnych.

Androidowa wersja Gwinta pojawiła się zgodnie z planem w Sklepie Play 24 marca z samego rana, o czym mogliście się dowiedzieć od razu po przebudzeniu, jeżeli zarejestrowaliście się na premierę. Użytkownicy telefonów z Androidem mają do pobrania około 3 GB danych, ale myślę, że warto poświęcić na to chwilę czasu.

Mobilne wydanie gry nie różni się mechaniką od tego znanego z komputerów osobistych. Jestem to zresztą podyktowane tym, że dostępna będzie rozgrywka z mechanizmem crossplay. Oznacza to, że jest możliwe rozgrywanie partii pomiędzy graczami na iOS, na Androidzie oraz w wersji na PC. Gra synchronizuje się z kontem GOG, więc te same postępy zobaczycie i na komputerze, i na telefonie.

Zobacz też: Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition oficjalnie zaprezentowany

Co ważne, czekają Was dodatkowe niespodzianki. Jeśli do 31 marca zarejestrujecie się w grze na Androidzie, to dostaniecie darmową beczkę Ultimate Premium, czyli “skrzynkę” z kilkoma kartami z wyższej półki. Osoby które zapisały się na listę chętnych do zabawy, gdy gra była zapowiadana, dodatkowo otrzymają darmowy awatar Imperial Golem. W najbliższym tygodniu mamy spodziewać się większej liczby zadań specjalnych.

Gra wymaga co najmniej 1,5 GB pamięci RAM-u, około 2,8 GB miejsca i systemu w wersji minimum 7.0. Gwinta znajdziecie tutaj, gdzie zebrał już całkiem sporo pozytywnych opinii.

Będziecie grać w Gwinta, czy może w Wiedźmina? A może Gwint w Wiedźminie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!