Honor 30 oraz Honor 30 Pro zadebiutują 15 kwietnia!

Honor 20 Pro czytnik linii papilarnych

Marzec przyniósł nam naprawdę sporo nowych smartfonów i wszystko wskazuje na to, że w kwietniu sytuacja będzie wyglądać podobnie. Wprawdzie pierwsze urządzenia z serii Honor 30 już trafiły na rynek, ale myślę, że najwięcej fanów marki wyczekuje prezentacji flagowców chińskiego producenta.

Honor 30 oraz Honor 30 Pro na horyzoncie

Oczywiście Honor 30S oraz Honor 9A trafiły na rynek już kilka dni temu. Pierwszy z modeli to naprawdę mocny średniak, który, przynajmniej na papierze, wygląda wręcz rewelacyjnie, a drugim sprzętem jest typowy budżetowiec przeznaczony dla użytkowników nie chcących wydawać zbyt dużych kwot na zakup nowe urządzenia. Teraz czas na flagowce. W chińskim serwisie Weibo pojawił się oficjalny plakat, który zapowiada kolejną konferencję chińskiego producenta. Nadal nie wiemy czy odbędzie się one jedynie online czy też Honor zdecyduje się na zaproszenie mediów czy gości.

Honor 30 oraz Honor 30 Pro zadebiutują 15 kwietnia!

Nowe topowe smartfony producenta z Państwa Środka trafią na rynek już 15 kwietnia tego roku. I mam wrażenie, że data ta nie jest przypadkowa. 14 kwietnia odbędzie się globalna premiera flagowców OnePlus, a już 16 kwietnia modele te pojawią się w samych Chinach. Tym samym Honor 30 oraz Honor 30 Pro zapewne mają konkurować z OnePlus 8 czy OnePlus 8 Pro oraz topowymi sprzętami innych firm.

Zobacz także: Honor 30S oficjalnie. To pierwszy smartfon na rynku z Kirinem 820!

Co wiemy na temat specyfikacji tych smartfonów? Oczywiście sam plakat nie zdradza nam jakichkolwiek informacji. Bez wątpienia zarówno Honor 30 jak i Honor 30 Pro powinny działać pod kontrolą Kirina 990 5G. Jednostka ta powinna być wspierana przez minimum 6 GB RAM-u, a na pliki zapewne zostanie przeznaczone przynajmniej 128 GB pamięci wewnętrznej. Plotki mówią także o wykorzystaniu wyświetlacza o odświeżaniu na poziomie 90 Hz. Na pleckach natomiast mają zostać umiejscowione trzy aparaty – 50 Mpix główny, obiektyw ultraszerokokątny 12 Mpix oraz teleobiektyw 8 Mpix zapewniający 3-krotny zoom optyczny. Cała reszta specyfikacji pozostaje tajemnicą. Do premiery pozostało jednak jeszcze trochę czasu, a co za tym idzie bez wątpienia w sieci pojawią się kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Honor 20 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po Honorze 30 oraz Honorze 30 Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!