Spis treści
Jakiś czas temu testowałem Honor Watch Magic. Zegarek ten, jak napisałem w recenzji, nie skradł mojego serca z powodu wielu niedociągnięć. Teraz w moje ręce trafiła druga generacja inteligentnego zegarka chińskiego producenta. Czy Honor Magic Watch 2 to sprzęt, którym warto się zainteresować? Zapraszamy na recenzję!
Specyfikacja techniczna Honor Magic Watch 2
- Ekran AMOLED o przekątnej 1,39 cala i rozdzielczości 454 x 454 piksele (w wersji 42 mm 1,2 cala)
- Barometr, pulsometr, żyroskop, GPS, GLONASS, monitor pracy serca, monitor snu, monitor stresu
- Bluetooth 5.1
- Wodoodporność 5 ATM
- Średnica koperty 45,9 mm, waga (bez paska): 41 g
- Czas pracy na baterii do 14 dni
- 4 GB pamięci wewnętrznej
- Zawartość zestawu: zegarek, stacja ładująca, dodatkowy pasek silikonowy, instrukcja obsługi
- Cena w momencie publikacji recenzji: 799 zł
Wygląd i jakość wykonania
W moje ręce trafił wariant Honor Magic Watch z tarczą o średnicy 46 mm. Tym samym jest to zegarek dość spory, który przede wszystkim sprawdzi się na nadgarstku mężczyzn. Niemniej jednak chiński producent wprowadził także na rynek wariant z tarczą o średnicy 42 mm, a co za tym idzie każdy z użytkowników powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli chodzi o wygląd to zegarek ten naprawdę przypadł mi do gustu. Fakt, jestem fanem klasycznych czasomierzy, ale Honor Magic Watch 2 wygląda naprawdę rewelacyjnie. W szczególności, gdy spojrzymy na niego przez pryzmat ceny. 799 zł za tak wyglądający smartwatch? Zdecydowanie jestem na tak.
Sam korzystałem z zegarka na brązowym pasku skórzanym, ale w zestawie znajdziemy także czarny pasek silikonowy. Oba możemy w szybki i łatwy sposób wymienić przy pomocy teleskopów z odpowiednim zatrzaskiem. Całość jest wykonana z połączenia tworzywa i metalu bardzo dobrej jakości. Nic się nie rysuje oraz, co dla mnie naprawdę istotne, nie zbiera większych zabrudzeń. Honor Magic Watch 2 otrzymał także dwa fizyczne przyciski, które mają ułatwić poruszanie się po menu urządzenia.
Czar pracy na baterii
I za to uwielbiam zegarki firmy Honor. Magic Watch 2 podczas 7 dni użytkowania rozładował się od 100% do 63%. Tym samym dwa tygodnie pracy wydają się naprawdę realne, a przy mniejszym korzystaniu z trybów sportowych oraz GPS czas ten powinien być jeszcze dłuższy. Oczywiście wszystko zależy od tego jak będziemy korzystać z smartwatcha, ale dla mnie jest to przede wszystkim monitor codziennej aktywności oraz centrum powiadomień z telefonu. W zestawie znajdziemy także magnetyczną ładowarkę, z której skorzystamy z wykorzystaniem kabla USB-C.
Ekran
Tutaj po raz kolejny należą się słowa uznania firmie Honor. Magic Watch 2 został wyposażony w ekran AMOLED o przekątnej 1,39 cala oraz rozdzielczości 454 x 454 pikseli (w przypadku wersji o średnicy 42 mm jest to 1,2 cala). I wyświetlacz ten wypada naprawdę świetnie. Zarówno w pełnym słońcu jak i w całkowitej ciemności wszystko jest czytelne oraz ostre, a kolory są rewelacyjnie odwzorowane. Co więcej bardzo dobrze sprawdza się automatyczne ustawienia jasności. Rozwiązanie to dostępne jest tak naprawdę we wszystkich smartfonach czy prawie każdym inteligentnym zegarku, ale nie zawsze działa tak dobrze.
Codzienność z Honor Magic Watch 2
Jeśli nie pamiętacie mojej recenzji dotyczącej pierwszej generacji inteligentnego zegarka firmy Honor to przypomnę wam co w urządzeniu tym mi przeszkadzało. Smartwatch ten niejednokrotnie się zawieszał, godzina nie była aktualizowana w czasie rzeczywistym i występowały problemy z połączeniem. W przypadku Honor Magic Watch 2 sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Mam wrażenie, że chiński producent tym razem dopracował swoje urządzenie do perfekcji i tak naprawdę nie jestem w stanie odnaleźć jego większych wad. Menu jest czytelne i działa bardzo płynnie. Tak naprawdę żaden z użytkowników nie będzie mieć jakiegokolwiek problemu ze znalezieniem poszukiwanych funkcji.
Zegarek nieustannie może mierzyć ilość przebytych kroków, a także tętno czy nawet monitorować nasz stres. Dane pomiarowe wydają się naprawdę dokładne. Powiadomienia z aplikacji wyświetlają się na zegarku w mgnieniu oka. Nie mogę także narzekać na tryby sportowe. Połączenie z setalitami GPS następuje w kilka lub maksymalnie kilkanaście sekund. Nie zabrakło także wsparcia dla technologii Huawei TrueSleep, która dostarcza nam cały ogrom informacji o naszym śnie. Nie zabrakło także wbudowanej pamięci wewnętrznej, do której możemy przez Bluetooth wgrać ulubioną muzykę i słuchać przy pomocy słuchawek bezprzewodowych utworów bezpośrednio z poziomu zegarka.
Aplikacja mobilna
O aplikacji Huawei Zdrowie pisałem już niejednokrotnie w swoich recenzjach, ale napiszę to raz jeszcze – jest to najlepsza aplikacja stworzona do współpracy ze smartwatchem, z jakiej kiedykolwiek korzystałem. Wszystko jest wyjątkowo czytelne, a ilość danych, które zbiera zegarek i prezentuje na przeróżnych wykresach jest wręcz gigantyczna. Oczywiście w aplikacji oprócz podglądu aktywności jesteśmy w stanie także zarządzać wszystkimi ustawieniami, zmieniać tarcze czy wybrać jakie aplikacje mają wysyłać powiadomienia na zegarek. Bez wątpienia jest to najbardziej dopracowana aplikacja tego typu, z którą kiedykolwiek miałem styczność.