Huawei wymyślił kolejny sposób na instalowanie aplikacji spoza Sklepu Play

usługi google huawei p40 lite

Jak wiecie, najnowsze telefony Huawei są pozbawione aplikacji Google oraz całego pakietu usług (GMS) z powodu konfliktu na linii Stany Zjednoczone – Chiny. Przykładami takich urządzeń są Huawei P40 Lite i Huawei P40 Lite E. Chiński producent opracowuje już swoje zamienniki w postaci AppGallery i Huawei Mobile Services. Wciąż jednak nie są to rozwiązania idealne…

Huawei testuje AppSearch

Starania Huawei są ogromne, ale ich sklep z aplikacjami ma wciąż jedną bardzo dużą wadę. Nie ma tam popularnych aplikacji mediów społecznościowych. Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp – tego tam nie znajdziecie, a myślę, że większość osób używa co najmniej jednej aplikacji z tej listy codziennie. Próżno też szukać Google Maps lub Discorda. Jest za to TikTok 😉

Aby załatać tę lukę Huawei stworzył kolejną aplikację o nazwie AppSearch, a właściwie AppSuche, ponieważ na razie dostępna jest ona w ramach testów w Niemczech. Można ją pobrać ze strony zukunftsversprechen.de, której nazwę można przetłumaczyć jako “obietnica przyszłości”. Jeśli sami chcecie ją przetestować, to pobierzecie ją bezpośrednio pod tym linkiem.

Aplikacja nie zastępuje Sklepu Play, ponieważ sama w sobie nie jest bazą, z której można pobierać i instalować aplikacje. Umożliwia ona jedynie wyszukanie miejsca, gdzie programy, które nas interesują są dostępne do pobrania. Wśród proponowanych są między innymi Amazon AppStore i APKPure. Są to darmowe repozytoria z aplikacjami. Jak widać na załączonych wykonanych przeze mnie zrzutach ekranu, od razu po wejściu do aplikacji Huawei proponuje nam popularne programy, których brakuje w AppGalery, np. Facebooka.

Myślę, że w najbliższym czasie Huawei wprowadzi globalną wersję tej aplikacji na swoje telefony, być może w aktualizacji lub jako oprogramowanie preinstalowane na nowych urządzeniach. Jest to jakiś krok, aby ułatwić użytkowanie nowych modeli, ale nie oszukujmy się – to wciąż połowiczne rozwiązanie problemu.

Mamy tutaj jakichś użytkowników smartfonów Huawei bez aplikacji od Google? Jak sobie poradziliście? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!