Huawei ma ambitne plany na rok 2020 – dziewięć nowych smartfonów, rozwój własnych usług oraz aplikacji

Huawei ma ambitne plany na rok 2020 - dziewięć nowych smartfonów, rozwój własnych usług oraz aplikacji

Pierwszy kwartał zawsze jest okresem, w którym producenci prezentują światu swoje nowe flagowce. Jednak nie samymi topowymi smartfonami żyje rynek mobilny. Teraz Huawei postanowił podzielić się częścią planów związanych z najbliższą przyszłością!

Ambitne plany Huawei

Według oficjalnej informacji prasowej pochodzącej bezpośrednio od Huawei chiński producent ma w pierwszym półroczu 2020 roku wprowadzić na rynek aż dziewięć nowych modeli smartfonów. Co ciekawe cena najtańszych modeli ma zaczynać się już od 300 zł. Tym samym możemy być wręcz pewni, że gigant z Państwa Środka będzie chciał zaprezentować światu zarówno flagowce, średniaki jak i budżetowce spełniające oczekiwania najmniej wymagających użytkowników. To jednak jeszcze nie wszystko.

Huawei ma ambitne plany na rok 2020 - dziewięć nowych smartfonów, rozwój własnych usług oraz aplikacji
Czy właśnie tak będzie wyglądać P40 Pro czyli jedna z nadchodzących nowości Huawei?

Huawei deklaruje, że klienci, którzy zdecydują się na zakup nowych telefonów otrzymają dedykowaną ofertę serwisową. Aplikacja HiCare pozwoli na znalezienie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz kontakt z infolinią, a dodatkowo wszystkie modele smartfonów chińskiego producenta mają być objęte gwarancją “door-to-door” realizowaną na terenie kraju. Oczywiście nie zabraknie także rozwoju Huawei Mobile Services czyli autorskiego rozwiązania Huawei będącego bazą ekosystemu. Chiński producent nadal chce rozwijać swoją chmurę, sklep z aplikacjami czy przeglądarkę, a także tworzyć zupełnie nowe aplikacje mające ułatwić życie użytkownikom. Dodatkowo Huawei chce preinstalować ponad 70 skrótów do aplikacji w nowych smartfonach, które będą przekierowywać bezpośrednio do sklepu AppGallery. Oczywiście to użytkownik będzie mógł zdecydować, które z aplikacji mają zostać zainstalowane.

Zobacz także: Walentynkowa promocja od Huawei. Kup jedno urządzenie, a drugie otrzymasz w prezencie!

Oprócz planów na przyszłość chiński producent pochwalił się także danymi dotyczącymi wzrostu popularności autorskiego sklepu z aplikacjami. Pod koniec 2019 roku liczba aktywnych użytkowników AppGallery wyniosła 1,05 miliona. Dla porównania w połowie 2019 roku liczba ta wynosiła 525 tysięcy użytkowników. Wrażenie może także robić liczba użytkowników Huawei ID w Polsce wynosząca aż 4,16 miliona. Czy w 2020 roku popularność smartfonów chińskiego giganta nadal będzie rosnąć? Wszystko na to wskazuje!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Nova 5T, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o smartfonach Huawei? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!