Huawei Mate XS oficjalnie! Udoskonalony składak zaprezentowany w Barcelonie

huawei mate xs

W ubiegłym roku byliśmy świadkami premier pierwszych składanych telefonów, a wśród nich znalazl się Huawei Mate X. Minął rok i chiński producent miał czas na poprawę wszystkich błędów, które wystąpiły u poprzednika. Tak powstał Huawei Mate Xs, który został dziś zaprezentowany na wirtualnej konferencji prasowej w Barcelonie.

The HUAWEI Mate X was our first foray into the foldable category and it set the standard for the industry. The HUAWEI Mate Xs is raising the bar further with even more powerful connectivity and integrated user experiences. It’s the fastest 5G smartphone of its class. Prepare to meet the unprecedented – again.

Richard Yu, dyrektor generalny Huawei Consumer Business Group

Nowa konstrukcja Huawei Mate Xs

Telefon został wyposażony w składany do zewnątrz 8-calowy wyświetlacz FullView. Kiedy jest złożony mamy do dyspozycji 6-calowy ekran główny i 6,38-calowy ekran dodatkowy. Po raz pierwszy zastosowana w Huawei Mate X, konstrukcja Falcon Wing zawierająca ponad 100 blokujących elementów, które działają w idealnej harmonii, aby wzmocnić wyświetlacz, zapewniając jednocześnie bezproblemową obsługę w obu trybach została ulepszona. Zawias wykonany z ciekłego metalu na bazie cyrkonu jest znacznie bardziej trwały, umożliwiając uzyskanie pełnego zgięcia o 180 stopni.

Huawei Mate XS oficjalnie! Udoskonalony składak zaprezentowany w Barcelonie

Huawei Mate Xs jest wyposażony w elastyczny wyświetlacz z innowacyjną dwuwarstwową strukturą polimerową. Został on wyprodukowany przy użyciu pionierskiej techniki Huawei, polegającej na przyklejeniu dwóch warstw poliimidu klasy lotniczej za pomocą optycznie przezroczystego kleju. Ten unikalny materiał pozwala na wyświetlanie doskonałej jakości obrazu, zachowanie nasycenia kolorów i jasności przy wysokim stopniu trwałości. Brzmi obiecująco.

Urządzenie posiada system chłodzenia Flying Fish Fin, który wykorzystuje elastyczny grafen z mikroskopijnymi szczelinami, które umożliwiają jego złożenie wraz z urządzeniem i pokrycie całej powierzchni w celu równomiernego, skutecznego chłodzenia. W obudowie znalazł się także specjalnie zaprojektowany system antenowy 5G.

Specyfikacja i łączność

Wnętrze Huawei Mate Xs skrywa układ HiSiliocn Kirin 990 5G, czyli najmocniejszy SoC Chińczyków. Procesor składa się z dwóch mocniejszych Cortex-A76, dwóch słabszych rdzeni Cortex-A76 i czterech rdzeni Cortex-A55. Przetwarzaniem grafiki zajmuje się 16-rdzeniowy układ Mali-G76, a sztuczną inteligencję obsługuje NPU zbudowany na architekturze Huawei Da Vinci. Zintegrowany modem zapewnia łączność 5G.

Huawei Mate XS oficjalnie! Udoskonalony składak zaprezentowany w Barcelonie

Aparat

Składany Huawei Mate Xs ma poczwórny pionowy układ aparatów nazywany SuperSensing Leica Quad Camera:

  • 40 Mpix, główny, f/1.8,
  • 16 Mpix, szerokokątny, f/2.2,
  • 8 Mpix, teleobiektyw, f/2.4, OIS,
  • sensor głębii 3D

System kamer obsługuje połączenie OIS i stabilizacji obrazu AI, zapewniając bardzo stabilne zdjęcia oraz hybrydowy zoom do 30x. Huawei chwali się też ISO 204800 do robienia zdjęć w warunkach słabego oświetlenia. Mate Xs pozwala użytkownikowi pełne wykorzystanie czterech kamer w trybie selfie dzięki składanemu ekranowi.

huawei mate xs akcesoria

Obsługa tabletotelefonu – o to również zadbał Huawei

Nowy składak działa na EMUI 10.0.1, które bazuje na projekcie Android Open Source. Będzie też jednym z pierwszych urządzeń Huawei, które zostaną wprowadzone na rynek z nową wersją Huawei AppGallery. Mate Xs natywnie obsługuje funkcję Multi-Window, która umożliwia wyświetlanie dwóch aplikacji obok siebie i interakcję ze sobą. Tekst, obrazy i dokumenty można łatwo przenosić poprzez przeciąganie i upuszczanie treści z jednej aplikacji do drugiej. Ponadto kiedy dwie apikacje są otwarte, można uruchomić trzecią na wierzchu, np. żeby odpowiedzieć na wiadomość bez zamykania tamtych.

Cena i dostępność

Za te wszystkie nowości przyjdzie nam też odpowiednio zapłacić. Huawei Mate Xs w wersji 8/512 GB został wyceniony na 2499€, czyli prawie 11 tys. zł. Tanio nie jest, ale za innowacje i wydajność trzeba płacić…

Koniecznie dajcie znać co sądzicie o ulepszonej wersji składanego telefonu od Huawei?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!