Huawei MateBook D 14 i D 15 zaprezentowane. Ciekawe ultrabooki do 3 tysięcy złotych

Huawei Matebook seria D

Huawei zaprezentował odświeżone wersje swoich laptopów MateBook D 14 i MateBook D 15 przygotowane na rok 2020. To następcy jednych z najbardziej popularnych modeli z ubiegłego roku. Znamy ich cenę i specyfikację, a kupując je w przedsprzedaży można dostać bonus.

Huawei MateBook D 14

Mniejszy z laptopów jest chyba najciekawszą z zaprezentowanych nowości. Nieduży laptop waży jedynie 1,38 kg, ma grubość 15,9 mm i wyposażono go w matowy ekran Full HD typu IPS o przekątnej 14 cali, który zajmuje 84% powierzchni przedniego panelu. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu wąskich ramek 4,8 mm.

Huawei MateBook D 14

Korpus urządzenia został wykonany z metalu oszlifowanego diamentową technologią, przez co urządzenie prezentuje się naprawdę dobrze. Na krawędziach ulokowano porty:

  • USB typu C (do ładowania i przesyłania plików),
  • HDMI,
  • USB 3.0 (typ A),
  • USB 2.0 (typ A),
  • wejście typu jack na słuchawki.

Sercem urządzenia został procesor AMD Ryzen 5 3500U (4-wątkowy i 8-rdzeniowy) wykonany w architekturze Zen. Współpracuje on z 8 GB pamięci operacyjnej i układem graficznym Radeon Vega 8.

Laptop posiada system Shark Fin 2.0, który zajmuje się przepływem powietrza i odprowadzaniem ciepła, przez co urządzenie ma działać wyjątkowo cicho i bez przegrzewania się. MateBook D 14 został wyposażony w baterię 56 Wh, która ma zapewnić pracę do 8 godzin na jednym ładowaniu. Producent podaje, że naładujemy go z mocą 65 W w 30 minut do poziomu 46%. Co ważne, ładowarką na USB C od komputera można ładować też telefony.

Czytnik linii papilarnych zintegrowano z przyciskiem zasilania, zapewniając bezpieczne i szybkie logowanie się do komputera. Kamera została zainstalowana w klawiaturze urządzeń i wysuwa się na naciśnięcie klawisza.

Komputer posiada funkcję OneHop, stosowaną do tej pory w najdroższych laptopach Huawei. Pozwala ona na zbliżeniowe przesyłanie danych między komputerem a smartfonem Huawei wyposażonym w technologię NFC. Transfer plików jest prosty i szybki, należy zbliżyć urządzenie mobilne do laptopa i możemy przenieść gigabajtowy film albo 500 zdjęć między urządzeniami w jedną minutę.

Huawei MateBook D 15

Huawei MateBook D 15 jest podobny do opisanego wyżej mniejszego MateBooka D 14, więc wymienię różnice pomiędzy tymi modelami.

Huawei MateBook D 15
  • większy, 15,6-calowy ekran z ramkami 5 mm i stosunkiem screen-to-body na poziomie 87%
  • waga 1,53 kilograma, grubość 16,9 mm
  • posiada o jedno złącze USB 2.0 (typ A) więcej
  • bateria ma 42 Wh, w 30 minut naładuje się do 53%

Cena i dostępność

Rekomendowana cena mniejszego MateBooka D 14 to 2999 złotych, a MateBooka D 15 – 2799 złotych. Przedsprzedaż potrwa od 27 stycznia do 2 lutego i w tym czasie będzie można odebrać w gratisie słuchawki Huawei FreeBuds 3. Bonus będzie można otrzymać także podczas sprzedaży premierowej od 3 lutego do 23 lutego. Nowe laptopy w regularnej sprzedaży pojawią się od 24 lutego w popularnych sklepach, a także na stronie huawei.pl.

Co sądzicie o nowych MateBookach D? Zapraszamy do komentowania!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!