Huawei może pracować nad smartfonem przypominającym Xiaomi Mi MIX Alpha

mi mix alpha

Na 24 lutego tego roku zaplanowana jest konferencja Huawei. Podczas tego wydarzenia bez wątpienia zobaczymy sporo nowości, ale w sieci pojawiają się już informacje na temat premier, którego mogą mieć miejsce w dalszej części tego roku. Czyżby chiński producent pracował nad konkurencją dla Xiaomi Mi MIX Alpha?

Nowe patenty Huawei

Xiaomi Mi MIX Alpha bez wątpienia był urządzeniem przełomowym. Zakrzywiony wyświetlacz, który znajdziemy zarówno na froncie jak i na krawędzi bocznej oraz pleckach robił wrażenie. Oczywiście był to pewnego rodzaju koncept, który do sprzedaży trafił w astronomicznej cenie i bardzo małej ilości, ale tym sposobem chiński producent pokazał swoje możliwości. Teraz w sieci pojawiły się grafiki pochodzące z nowego patentu firmy Huawei. I patrząc na patentowane rozwiązanie momentalnie na myśl przychodzi nam właśnie wspomniany wcześniej Xiaomi Mi MIX Alpha.

Huawei może pracować nad smartfonem przypominającym Xiaomi Mi MIX Alpha

Tym samym wyświetlacz miały zajmować praktycznie cały front, ramkę boczną oraz większość plecków. Dodatkowo z tyłu znajdziemy trzy aparaty, które będą służyć także do wykonywania zdjęć typu selfie. Musimy jednak pamiętać o jednej rzeczy – nie każdy patent musi trafić do masowej produkcji. Oczywiście Huawei może zaprezentować światu tego typu smartfon, ale może być to pewnego rodzaju koncept. Koncept ten byłby pokazaniem siły i umiejętności inżynierów chińskiej firmy. To jednak nie jedyny z ciekawych patentów producenta z Państwa Środka.

Zobacz także: Google ostrzega użytkowników przed instalowaniem Usług Google na niecertyfikowanych urządzeniach (Huawei)

Kolejnym jest smartfon z prostokątnym modułem aparatów. Samych oczek nie jesteśmy w stanie dostrzec, a co za tym idzie bardzo możliwe, że już niedługo Huawei będzie chciał wykorzystać rozwiązanie podobne do tego, które znajdziemy w OnePlus Concept One. O czym mowa? Oczywiście o szkle, które zmienia swoją przepuszczalność światła w zależności od tego czy chcemy wykonać zdjęcie czy też nie. Ostatni z patentów nie jest niczym zaskakującym. Smartfon z sześcioma aparatami tylnymi? Brzmi ciekawie, ale ciężko powiedzieć do czego Huawei chciałbym wykorzystać tak dużą ilość oczek. Czy którykolwiek z tych patentów trafi do masowej produkcji? Czas pokaże.

Co myślicie o nowych pomysłach firmy Huawei? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!