Huawei na rynku laptopów radzi sobie świetnie!

Huawei Matebook 13 (5)
Huawei MateBook 13

Mam wrażenie, że w naszym kraju laptopy Huawei nadal nie cieszą się zbyt dużą popularnością, ale sytuacja wygląda zupełnie inaczej na innych rynkach, a w szczególności w samych Chinach. Teraz analityk Ming Chi Kuo podzielił się swoimi przewidywaniami dotyczącymi wzrostu sprzedaży MateBooków producenta z Państwa Środka!

Koronawirus przyczyną wzrostu sprzedaży laptopów?

Według chińskiego analityka Ming Chi Kuo użytkownicy z całego świata kupują na początku 2020 roku wyjątkowo dużo laptopów. Co więcej uważa on, że w następnych miesiącach wzrost ten może być jeszcze bardziej dynamiczny. Co jest powodem tak dużej popularności laptopów? Bez wątpienia spory wpływ może mieć koronawirus oraz to, że sporo firm zdecydowało się na pracę zdalną. Według Ming Chi Kuo laptopy z serii Huawei MateBook mogą już niedługo zostać sprzedane w 6 milionach sztuk i przyrost sprzedaży o nawet 100% wydaje się bardzo realny. Co więcej w drugim kwartale tego roku produkcja ma wzrosnąć o kolejne 30-40%.

Huawei MateBook X Pro

Spójrzmy także w przeszłość. Chiński producent na rynku laptopów jest tak naprawdę nową firmą. W 2019 roku gigant z Państwa Środka mógł pochwalić się wzrostem o aż 249 procent w porównaniu do roku 2018. I to tak naprawdę pokazuje jak dobrze Huawei radzi sobie na tym roku. Sam korzystam już od roku z modelu MateBook D14 i do pracy sprawdza się wręcz doskonale.

Zobacz także: Poznaliśmy polskie ceny Huawei P40 i P40 Pro!

Oczywiście laptopy Huawei cieszą się największą popularnością w samych Chinach. Niemniej jednak wprowadzanie na rynek zarówno mocniejszych modeli w wyższych cenach jak i tych podstawowych, które w pełni wystarczą do przeglądania sieci czy pracy biurowej może sprawić, że już niedługo coraz to więcej osób będzie zainteresowanych zakupem tych urządzeń także na Starym Kontynencie. Przyznam szczerze, że z niecierpliwością czekam na raport sprzedażowy chińskiego producenta. Jeśli Huawei po raz kolejny odnotuje tak duży wzrost sprzedaży to bez wątpienia firma będzie chciała prezentować światu nowe modele i te mogą okazać się naprawdę ciekawe. Pozostaje nam uzbroić się w odrobinę cierpliwości i obserwować rozwój rynku laptopów!

Co myślicie o laptopach z serii MateBook? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!