Huawei przygotował konkurencję dla Apple Card!

Huawei przygotował konkurencję dla Apple Card!

Huawei po raz kolejny zaskakuje. Pamiętacie jeszcze Apple Card, która jakiś czas temu została zaprezentowana przez amerykańskiego giganta? Teraz producent z Państwa Środka także postanowił iść tą drogą. Oczywiście rozwiązanie to będzie dostępne póki co jedynie w samych Chinach, ale czy faktycznie ktoś będzie nim zainteresowany?

Huawei Card oficjalnie zaprezentowane

Z jednej strony Huawei pokazało światu swoją kartę, a z drugiej chiński producent nadal nie ujawnił wszystkich szczegółów dotyczące tego rozwiązania. Oczywiście Huawei Card będzie dostępne w Chinach, ale firma nadal nie ujawniła kiedy osoby zainteresowane będą mogły zdobyć kartę. Bez wątpienia zaprezentowanie światu własnej karty płatniczej może być sposobem na dalsze rozwijanie Huawei Mobile Services, a w szczególności Huawei Pay. Aplikacja ta ma być alternatywą dla Google Pay. I chociaż nadal większość banków jej nie wspiera to bardzo możliwe, że prędzej czy później ulegnie to zmianie.

Huawei przygotował konkurencję dla Apple Card!

Huawei Card będzie dostępne zarówno w wersji fizycznej jak i wirtualnej. Producent z Państwa Środka chwali się tym, że pierwsze osoby, które zdecydują się na kartę nie będą musiały płacić za nią przez pierwszy rok. Co więcej jeśli osoby te wydadzą odpowiednią kwotę przy pomocy karty w drugim roku użytkowania to także nie będą musiały ponieść jakichkolwiek kosztów. Niemniej jednak firma nadal nie ujawniła ile będzie kosztować korzystanie z Huawei Card po tym czasie.

Huawei przygotował konkurencję dla Apple Card!

Zobacz także: Honor Play 4T i Play 4T Pro zostały oficjalnie wprowadzone na rynek!

Dodatkowo posiadacze Huawei Card będą mogli korzystać z licznych cashbacków czy promocji. Podczas konferencji gigant z Państwa Środka zapewniał także fanów marki, że przechowywanie pieniędzy i płacenie przy pomocy nowo zaprezentowanej karty jest całkowicie bezpieczne. Czy Huawei Card trafi także na inne rynki? Tak naprawdę nie spodziewałbym się tego, ale jeśli rozwiązanie to okaże się sukcesem w samych Chinach to bardzo możliwe, że firma będzie chciała sprawdzić czy przyjmie się to także na innych rynkach. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o Huawei Card? Chcielibyście by rozwiązanie to pojawiło się także w Europie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!