Huawei zdominował polski rynek tabletów

Huawei MediaPad M6

Tablety są urządzeniami, które nadal nie cieszą się tak dużą popularnością jak smartfony czy laptopy. Niemniej jednak na rynku nadal znajdziemy sporo urządzeń tego typu. Teraz IDC przygotowało raport przedstawiający sytuację na rynku tabletów w naszym kraju. Który z producentów okazał się numerem jeden?

Tablety Huawei cieszą się największą popularnością

Według raportu opublikowanego przez IDC w Polsce największą popularnością cieszą się właśnie tablety Huawei. Gigant z Państwa Środka w czwartym kwartale 2019 roku zdobył 38,1% udziału w całym rynku. Co ciekawe w trzecim kwartale przez chwilę numerem jeden było Lenovo, które w trzech pierwszych kwartałach zaliczyło imponujący wzrost sprzedaży. Ostatnie trzy miesiące nie były jednak idealnym okresem dla tego producenta i pod koniec roku Lenovo zajęło trzecie miejsce na rynku tabletów osiągając udział na poziomie 18,1%. Niewiele lepiej poradził sobie Samsung. Koreański gigant może pochwalić się udziałami w rynku wynoszącymi 18,4%.

Huawei zdominował polski rynek tabletów

Tuż za podium uplasowało się Apple (13,2% udziału w rynku), które także zalicza z praktycznie każdym kwartałem niewielki wzrost. I tak jak moim zdaniem zakup tableta pracującego pod kontrolą Androida nie ma jakiegokolwiek sensu, ponieważ zawsze przy sobie mamy smartfon, tak iPad w połączeniu z iPadOS oraz Apple Pencil to naprawdę ciekawe urządzenie, które może się przydać między innymi studentom jako narzędzie do tworzenia notatek na wykładach. Pozostałe 12,2% rynku tabletów należy do innych producentów.

Zobacz także: Jak zainstalować Usługi Google na Huawei Mate 30 Pro? Poradnik jak zrobić to krok po kroku

Sprzęty Huawei z serii MediaPad zaprojektowane są tak, aby każdy z użytkowników znalazł coś dla siebie. W sprzedaży znajdziemy zarówno tańsze urządzenie, jak i modele dla bardziej wymagających osób. I to może być kluczem do sukcesu. Oczywiście już niedługo na rynku powinny pojawić się nowe tablety i to nie tylko giganta z Państwa Środka, ale także innych producentów. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei MediaPad M6.

Co myślicie o raporcie przygotowanym przez IDC? Kupiliście w 2019 roku tablet? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!