iPhone 9 będzie miał nieco większego brata!

Apple

Już od dłuższego czasu słyszymy, że Apple planuje wypuścić iPhone 9, który będzie odpowiedzią na zapotrzebowanie na małe smartfony. Będzie to na pierwszy rzut oka staromodny smartfon, ot chociażby ze względu na duże ramki wokół wyświetlacza. Nie oznacza to jednak, że jego wnętrze również będzie przestarzałe. Okazuje się, że zadebiutować ma on w towarzystwie nieco większego iPhone 9 Plus!

Nadchodzą następcy iPhone 8 i iPhone 8 Plus

Według najnowszych doniesień, iPhone 9 ma ujrzeć światło dzienne razem z iPhone 9 Plus. Oba urządzenia mają być następcami znanych serii ósmej smartfonów tego producenta. Z zewnątrz mogą być one bardzo podobne, lecz w środku będą to zupełnie inne urządzenia. Zacznijmy jednak od początku. Jaka będzie różnica pomiędzy iPhone 9 a iPhone 9 Plus? Po pierwsze – ekran, w przypadku zwykłej wersji ma mieć on przekątną 4.7 cala, tak samo jak iPhone 8.

iPhone 9

Jeśli chodzi o model z dopiskiem Plus, ten będzie miał przekątną 5.5 cala, czyli identycznie jak ma to miejsce w iPhone 8 Plus. Z wyglądu również będą podobne, ich ekrany mają mieć dość nietypowe jak na dzisiejsze czasy proporcje, czyli 16:9. Nie oznacza to jednak, że nie znajdzie on swojego grona odbiorców. Wciąż jest dość dużo osób, które wolą takie rozwiązanie.

Zobacz także: Poznaliśmy polskie ceny Huawei P40 i P40 Pro!

Kolejna sprawa to aparaty, podobnie jak w przypadku poprzedników, podstawowa wersja ma mieć jeden obiektyw z tyłu, zaś większa dwa oczka. Różnicy należy się doszukiwać przede wszystkim w środku. Jeden i drugi smartfon ma być napędzany układem Apple A13 Bionic, a więc tym samym, który znajdziemy w serii iPhone 11. Warto też wspomnieć, że prawdopodobnie nie znajdziemy tutaj FaceID, a jedynie znane nam dobrze ze starszych iPhone’ów TouchID, czyli nic innego jak skaner odcisku palca. Nie wiadomo kiedy może odbyć się ich premiera, gdyż ta może zostać mocno przesunięta przez koronawirusa. Niemniej, to może być bardzo ciekawa premiera.

A czy Wy uważacie, że takie smartofny nadal są nam potrzebne? Piszcie swoje przemyślenia w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!