iQOO 3 5G będzie pierwszym smartfonem z UFS 3.1 na rynku?

iQOO 3 5G będzie pierwszym smartfonem z UFS 3.1 na rynku?

Firma Vivo kilka dni temu oficjalnie ogłosiła, że model iQOO 3 5G zostanie zaprezentowany światu 25 lutego na chińskim rynku. Smartfon był już bohaterem wielu przecieków, dzięki czemu na jego temat wiemy naprawdę dużo, ale do sieci wyciekły właśnie informacje sugerujące, że smartfon zaoferuje pamięć typu UFS 3.1. 

iQOO 3 5G pierwszym smartfonem na rynku z UFS 3.1

Nowy standard UFS 3.1 jest specjalnie dostosowany do aplikacji mobilnych i systemów komputerowych, które wymagają przede wszystkim dużej wydajności, a jednocześnie niskiego zużycia energii. Co ciekawe, smartfon ma zostać wyposażony także w pamięć RAM typu LPDDR5, która będzie standardem w flagowych smartfonach większości producentów. 

Co jeszcze wiemy na temat iQOO 3 5G? 

Według wcześniejszych przecieków, nadchodzący smartfon Vivo zostanie wyposażony w 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED wyprodukowany przez Samsunga. Będzie się on cechować rozdzielczością Full HD+ i proporcjami 20:9. W jego górnym rogu ma pojawić się natomiast otwór na kamerkę do selfie. Jak wspomniałem, iQOO 3 ma być smartfonem gamingowym, ale plotki sugerują, że znajdujący się w nim ekran ma obsługiwać wyłącznie odświeżanie na poziomie 60 Hz. 

iQOO 3 5G będzie pierwszym smartfonem z UFS 3.1 na rynku?

Sercem iQOO 3 ma zostać procesor Qualcomm Snapdragon 865, który składa się z jednego rdzenia Cortex-A77 o taktowaniu 2.84 GHz, trzech rdzeni Cortex-A77 o taktowaniu 2.4 GHz oraz czterech rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu na poziomie 1.8 GHz. Za grafikę odpowiada w tym układzie Adreno 650. Smartfon pojawił się w Geekbench, gdzie przetestowano wariant z 12 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wbudowanej. Urządzenie w teście pojedynczego rdzenia uzyskał 899 punktów, natomiast w teście wielordzeniowych punktów zyskał 3229.  

Zobacz także: Vivo iQOO 3 5G zostanie oficjalnie zaprezentowany 25 lutego w Chinach

Smartfon ma także oferować poczwórny aparat, który składać się będzie z głównego obiektywu o rozdzielczości 48 Mpx. Na temat specyfikacji obiektywów niestety nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Za magazynowanie energii ma odpowiadać akumulator o pojemności 4410 mAh, który wspierać będzie technologię szybkiego ładowania o mocy 55 W. 

Co sądzicie o tym urządzeniu? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!