Jak zrobić mikrofon z telefonu z Androidem w kilku prostych krokach? [PORADNIK]

mikrofon

Zdalne nauczanie ruszyło pełną parą (lub na pół gwizdka, gdyż tutaj zdania są podzielone). Aby brać aktywny udział w e-lekcjach, warto jest mieć mikrofon. Przyda się on też do wspólnych rozmów ze znajomymi. Okazuje się jednak, że nie musicie kupować go specjalnie, a w tym celu wykorzystać da się Wasz telefon. Jak to zrobić?

Telefon jako mikrofon do komputera

Z pomocą przychodzi aplikacja WO Mic, która umożliwia połączenie naszego telefonu z komputerem aż na kilka sposobów. Zacznijmy jednak od początku.

Najpierw musimy zainstalować na naszym komputerze komponenty takie jak WO Mic Client, czyli aplikację, która umożliwia obsługę połączenia oraz WO Mic Driver, który odpowiedzialny jest za stworzenie “wirtualnego mikrofonu” na Waszym komputerze.

Jak zrobić mikrofon z telefonu z Androidem w kilku prostych krokach? [PORADNIK]

Wymagane oprogramowanie dostępne jest na stronie Wolicheng (producenta). Po instalacji obu programów warto upewnić się, że w Menedżerze urządzeń widoczne jest urządzenie o nazwie WO Mic Device.

Jak zrobić mikrofon z telefonu z Androidem w kilku prostych krokach? [PORADNIK]

Kolejnym krokiem jest instalacja aplikacji WO Mic na telefonie. Bez problemu pobierzecie ją ze Sklepu Play, a jeśli użytkujecie np. Huawei’a P40 Lite, to możecie pobrać plik .apk bezpośrednio. Na telefonie musicie przyznać odpowiednie uprawnienia, czyli dostęp do mikrofonu. Jeśli zależy Wam na łączeniu się przez USB, to dodatkowo musicie włączyć na telefonie tryb debugowania USB. Robi się to w opcjach programistycznych.

Obsługa programu jest banalnie prosta – do wyboru dostępne jest połączenie przez Wi-Fi, USB, Bluetooth i Wi-Fi Direct. Ja testowałem pierwsze dwie z tych dwóch opcji i się sprawdzają. Pamiętajcie, że do USB potrzeba trybu debugowania, a aby połączyć się prze Wi-Fi oba urządzenia muszą być w tej samej sieci. Kiedy wystartujecie usługę na telefonie, uruchomcie aplikację na komputerze i tam się połączcie.

Jak zrobić mikrofon z telefonu z Androidem w kilku prostych krokach? [PORADNIK]

Pamiętajcie, aby w ustawieniach systemu wybrać WO Mic Device jako ustawienie wejściowe. Warto też sprawdzić ustawienia konkretnej aplikacji, w której chcemy używać naszego mikrofonu z telefonu.

Poradnik okazał się być pomocny? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzu.
W razie problemów również zachęcamy do komentowania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!