Jeden z dyrektorów Xiaomi wypowiada się na temat szybkiego ładowania 100 W

xiaomi logo

Jakiś czas temu Xiaomi opublikowało w sieci film pokazujący jak działa nowa technologia szybkiego ładowania wykorzystująca moc aż 100 W. Bateria o pojemności 4000 mAh naładowana w 17 minut? Żaden problem! Dlaczego jednak rozwiązanie to nadal nie trafiło na rynek? Tę sprawę wyjaśnia jeden z dyrektorów chińskiej firmy!

Technologia superszybkiego ładowania nie jest jeszcze gotowa

Na temat ładowania o mocy 100 W wypowiedział się sam wicedyrektor Xiaomi. Lu Weibing opublikował post w chińskim serwisie Weibo i tym samym rozwiał wszelkie wątpliwości. Przede wszystkim zaznaczył on, że producent z Państwa Środka napotkał się z wieloma trudnościami technologicznymi. Po pierwsze tak duża moc ładowania sprawia, że wydziela się zdecydowanie więcej ciepła, a to nie jest czymś co pozytywnie wpływa na same ogniwa. Według badań Xiaomi baterie ładowanie mocą 100 W wykazywały o 20% większą utratę pojemności niż te ładowane przy pomocy 30 W. I to tak naprawdę może być głównym, ale nie jedynym problemem.

Kolejną kwestią jest to, że aby osiągnąć 100 W chiński producent musi zastosować bardzo wysokie napięcie. Wprawdzie Lu Weibing nie chciał mówić zbyt dużo o szczegółach technicznych, ale według niego jest to, przynajmniej na tę chwilę, bardzo ciężkie do zrealizowania na masową skalę. Oczywiście kolejną kwestią pozostaje bezpieczeństwo zarówno samego użytkownika jak i ładowanego sprzętu. Xiaomi nadal pracuje nad kolejnymi zabezpieczeniami, ale zanim te zostaną dopracowane do perfekcji minie trochę czasu.

Zobacz także: POCO X2 oficjalnie zaprezentowany w Indiach. Gdzieś już to widzieliśmy…

Jak widać superszybkie ładowanie o mocy aż 100 W nadal nie jest technologią doskonałą, ale Lu Weibing zaznaczył, że rozwiązanie to już jest na początkowym etapie masowej produkcji. Oczywiście nadal nie wiemy kiedy dokładnie zobaczymy pierwszy smartfon mogący ładować się z wykorzystaniem mocy 100 W, ale najprawdopodobniej nastąpi to jeszcze w tym roku. Miejmy jednak nadzieję, że producent z Państwa Środka zrobi wszystko, aby rozwiązanie to było jednak dopracowane do perfekcji.

Co myślicie o superszybkim ładowaniu o mocy aż 100 W? Czekacie na wprowadzenie tej technologii na rynek? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!