Kirin 1020 ma być prawdziwą rewolucją w kwestii wydajności!

kirin 985 1

Kirin 1020 to procesor, który powinien zadebiutować razem z Huawei Mate 40 oraz Mate 40 Pro. Co za tym idzie na jego premierę będziemy musieli poczekać na drugiej poło 2020 roku. Niemniej jednak już teraz w sieci pojawiają się pierwsze informacje na temat tej jednostki. Wszystko wskazuje na to, że będzie naprawdę ciekawie!

Kirin 1020 ma zaskoczyć wszystkich

Po problemach chińskiego producenta z rządem Stanów Zjednoczonych Huawei robiło wszystko, aby całkowicie uniezależnić się od amerykańskich dostawców. I to się udało. Nowe procesory będą korzystać jedynie z chińskich technologii oraz materiałów, a co za tym idzie tak naprawdę Huawei staje się powoli w pełni samowystarczalny. Oczywiście brak usług Google w przyszłych flagowcach mógłby sprawić, że powtórzyłby się scenariusz z Mate 30 Pro, który w Europie nie cieszy się jakąkolwiek popularnością.

Kirin 1020 ma być prawdziwą rewolucją w kwestii wydajności!

Co wiemy na temat Kirina 1020? Po pierwsze procesor ten zostanie wykonany w 5 nm procesie technologicznym. Dodatkowo będzie on złożony z rdzeni nowych generacji czyli Cortex-A78. Nadal mało? Oczywiście nie zabraknie także zintegrowanego modemu 5G pozwalającego na łączność z sieciami nowej generacji. Ciężko powiedzieć czy Kirin 1020 trafi także na rynek w wersji z modemem 4G. Bez wątpienia rok 2020 będzie rokiem 5G i większość producentów będzie chciała prezentować światu smartfony, które będą pozwalały na łączność z sieciami nowej generacji.

Zobacz także: Huawei wprowadza na polski rynek nową wersję laptopa MateBook 13

Zastosowanie 5 nm procesu technologicznego oraz rdzeni nowej generacji ma sprawić, że wydajność w porównaniu z Kirinem 990 wzrośnie aż o 50%. Brzmi niesamowicie, prawda? Oczywiście przy praktycznie każdej premierze procesora słyszymy o wzroście wydajności, ale przyznam szczerze, że wzrost o aż 50% brzmi rewelacyjnie. Co więcej wraz z lepszą wydajnością ma iść także zdecydowanie lepsza energooszczędność. Tym samym smartfony wyposażone w Kirina 1020 powinny działać zdecydowanie dłużej na jednym ładowaniu. To może oznaczać tylko jedno – przyszłoroczne flagowce Huawei mogą być wyjątkowo ciekawymi urządzeniami!

Co myślicie o najnowszych informacjach o Kirinie 1020? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!