Kolejne aplikacje od Google dostają tryb ciemny!

Kolejne aplikacje od Google dostają tryb ciemny!

Do tej pory, ciemny motyw w aplikacji Google oraz Asystent Google był przeznaczony tylko dla nielicznych. Jedynie posiadacze smartfonów Google Pixel mogli się cieszyć tą możliwością. Teraz się to zmienia i beta testerzy otrzymują tę możliwość także na innych smartfonach!

Te aplikacje mogły dostać to trochę wcześniej…

Wspomniane wcześniej apki są dość często używane przez użytkowników Androida. Sam bardzo często używam aplikacji Google do szybkiego wynajdowania różnych informacji, a Asystenta Google chociażby do sterowania smart żarówką. Dotychczas jedynie właściciele urządzeń Google Pixel z Androidem 10 mieli możliwość włączenia ciemnego motywu w obydwu tych aplikacjach. Nie było takiej opcji na innych smartfonach, pomimo tej samej wersji oprogramowania. Przyszedł jednak czas na zmiany.

Warto przeczytać: Sharp Aquos R5G z dwoma wcięciami i Snapdragonem 865 został oficjalnie zaprezentowany!

Okazuje się, że już od 12 lutego jest możliwość używania ciemnego motywu dla wszystkich użytkowników tychże aplikacji. Jest tylko jeden warunek i nie, nie jest to wersja Androida. Trzeba być beta-testerem, tak więc przeciętny użytkownik systemu z zielonym robocikiem jeszcze tego nie doświadczy u siebie. Ba, nawet nie wszyscy beta-testerzy to dostaną. Okazało się, że jest problem z aktualizacjami i mimo spełnienia tego warunku, wciąż nie otrzymali takiej możliwości. No cóż, Google czasem lubi coś pomieszać z aktualizacjami aplikacji. Jeśli wy chcecie sprawdzić, czy otrzymaliście takową możliwość, musicie wykonać parę prostych czynności. Należy uruchomić aplikację Google, przejść do zakładki Więcej, a następnie wejść w Ustawienia. Tam trzeba wybrać Ogólne i przejść na dół. Pomiędzy a powinna znajdować się opcja Motyw. Ja niestety jej nie mam, lecz pokażę Wam na zrzutach poniżej, jak należy to wykonać.

Nie wiadomo kiedy zostanie to wprowadzone dla każdego. Myślę jednak, że jest szansa na to do końca marca tego roku. To jednak tylko moje przypuszczenia, liczę na w miarę szybkie wprowadzenie tego. Brakuje mi tego trochę do spójności w innych aplikacjach od Google. Wszędzie, gdzie się da, używam ciemnego motywu. Uważam, że powinni byli wprowadzić to o wiele wcześniej.

Używacie ciemnego motywu w aplikacjach na swoich smartfonach?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!