Kolejne doniesienia o Huawei P40 Pro – brak grafenowej baterii, niewielkie ramki oraz świetny wyświetlacz

HUAWEI-P40-PRO
Huawei P40 Pro

Do premiery Huawei P40 oraz P40 Pro pozostało jeszcze sporo czasu, ale w sieci już teraz pojawia się ogrom informacji na temat tych urządzeń. Nowe flagowce producenta z Państwa Środka zostaną zaprezentowane światu już w marcu przyszłego roku. Co wiemy na temat mocniejszego z nich?

Huawei P40 Pro zapowiada się naprawdę ciekawie!

Ostatnie dni przyniosły nam plotki na temat tego, że Huawei P40 Pro będzie pierwszym smartfonem wyposażonym w baterię wykonaną z grafenu. To bez wątpienia byłoby sporym krokiem w przód i co więcej miało to przynieść dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu oraz jednocześnie wolniejsze zużywanie się ogniwa. Teraz jednak głos w tej sprawie zabrał sam producent z Państwa Środka. Huawei mówi jasno – model oznaczony jako P40 Pro nie trafi na rynek z grafenową baterią. Czy rok 2020 przyniesie nam pierwsze smartfony z ogniwem nowej generacji? Czas pokaże.

To jednak nie jedynie informacje na temat Huawei P40 Pro, które w ostatnich godzinach pojawiły się w sieci. Ciekawym znaleziskiem wydaje się zdjęcie szkła mające chronić wyświetlacz przyszłorocznego flagowca chińskiego giganta. Szkło to obrazuje nam jak cienkie będą ramki w tym urządzeniu. Oczywiście trend bezramkowców trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja na rynku mobilnym miała się zmienić.

Kolejne doniesienia o Huawei P40 Pro - brak grafenowej baterii, niewielkie ramki oraz świetny wyświetlacz

Zobacz także: Huawei chce mieć własne odpowiedniki aplikacji Google przed końcem roku

Huawei chce także nawiązać walkę z konkurencją w kwestii częstotliwości odświeżania wyświetlacza. Według nowych plotek ekran w P40 Pro ma mieć przekątną 6,5 lub 6,7 cala i oferować odświeżanie na poziomie 90 Hz. Oczywiście to nadal mniej niż wykorzystywane przez niektórych producentów 120 Hz, ale myślę, że fani marki i tak będą zadowoleni. Dodajmy do tego wszystkiego Kirina 990, świetne aparaty czy baterię o pojemności 4000 mAh i powinniśmy otrzymać smartfon praktycznie kompletny. Pozostaje nam czekać z niecierpliwością na kolejne informacje na ten temat!

Czego oczekujecie po Huawei P40 Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!