Kupisz Netflixa na dłuższy czas to zapłacisz mniej. Taki jest nowy pomysł firmy!

netflix logo

Netflix to bez wątpienia usługa, która podbiła serca użytkowników na całym świecie. Serwis ten dostępny jest jedynie po opłaceniu comiesięcznego abonamentu, a następne płatności są automatycznie pobierane z naszego konta do momentu, aż zrezygnujemy z subskrypcji. Teraz wszystko ma się zmienić!

Netflix z długoterminowymi abonamentami

Póki co abonamenty długoterminowe są wprowadzone w Indiach. Dlaczego akurat Indie? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – to gigantyczny rynek, na którym firmy muszą walczyć o klientów. I właśnie z tego powodu mieszkańcy tego kraju mogę teraz kupić Netflixa taniej w przypadku płatności za kilka miesięcy z góry. Plany długoterminowe będą obowiązywać na 3 miesiące, sześć miesięcy lub nawet cały rok. W przypadku rocznej subskrypcji zniżka ma wynieść aż 50%, a co za tym idzie oferta ta wydaje się niesamowicie atrakcyjna.

Tak naprawdę rynek Indii jest miejscem, gdzie władze Netflixa testują wszystkie nowe rozwiązania. To właśnie tam już jakiś czas temu pojawił się abonament pozwalający konsumować treści jedynie na urządzeniach mobilnych, Oczywiście za subskrypcję tę trzeba zapłacić zdecydowanie mniej. I tak mobilny abonament na Netflixa mógłby okazać się bardzo dobrym pomysłem także w Europie, tak długoterminowe abonamenty w niższych cenach wydają się strzałem w dziesiątkę.

Zobacz także: Netflix chce ograniczyć dzielenie kont przez swoich abonentów

Jeśli na Starym Kontynencie zniżki także sięgną 50% to myślę, że za zakup abonamentu zdecyduje się jeszcze więcej osób, a to oczywiście bezpośrednio przełoży się na zysk firmy. Niemniej jednak Netflix nie zdradził światu jak długo potrwają właśnie rozpoczęte testy w Indiach oraz kiedy doczekamy się podobnych udogodnień dla mieszkańców innych rynków. Tym samym pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i czekać na kolejne informacje na ten temat.

Co myślicie o nowym pomyśle Netflixa? Czy waszym zdaniem obniżenie cen abonamentu przy płatności z góry za dłuższy okres czasu ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!