Let’s twist – premiera LG WING z obrotowym ekranem

lg wing
LG Wing

Na rynku smartfonów jest w ostatnim czasie dość monotonnie, jeśli spojrzymy na dostępne nam urządzenia. Co prawda producenci co jakiś czas wymyślają coś naprawdę nowego, ale raczej innowacje tak szybko nie wchodzą do mainstreamu. Myślę, że jedną z nich może być obrotowy ekran z LG Wing, który dzisiaj miał swoją premierę online.

Już od jakiegoś czasu LG eksperymentowało z podwójnym wyświetlaczem, mieliśmy wszak LG V10, LG G8X ThinQ i LG V50S ThinQ. Wszystkie te koncepcje, a szczególnie dwie ostatnie znacząco różniły się od tego, co pokazano dzisiaj.

Obrotowy wyświetlacz w LG Wing

LG Wing posiada główny wyświetlacz o przekątnej 6,8 cala o formacie 20,5:9 wykonany w technologii P-OLED. Ten można jednak obrócić o 90 stopni, aby uzyskać dostęp do drugiego wyświetlacza, G-OLED, o przekątnej 3,9 cala i proporcjach 1.15:1.

https://youtu.be/cfZG8K4ZqgQ

Producent przekonuje, że ten nietypowy mechanizm obracania ma wytrzymać 200 tysięcy rozłożeń smartfona, zaś cały LG Wing jest odporny na zachlapania i podobno wytrzymuje zarówno upadki, jak i nacisk oraz ugięcia, o czym ma świadczyć certyfikat MIL-STD-810G. Przez to wszystko urządzenie nie należy do najmniejszych, konstrukcja ma wymiary 169.5 x 74.5 x 10.9 milimetra i waży aż 260 gramów. Spodziewacie się, że użytkowanie będzie niewygodnie? LG zaprzecza – dodatkowy ekran ma nas właśnie przenieść na kolejny poziom wygody.

Co można robić na dwóch ekranach?

Wszystko dzięki temu, że po rozłożeniu smartfona będzie można chociażby oglądać wideo poziomo (LG współpracowało z YouTube), a trzymać go jedną ręką pionowo. W oprogramowaniu znalazły się specjalne funkcje, jak choćby blokada dotyku na wybranej części. Dwa ekrany mają się też sprawdzić na przykład w nawigacji, gdzie główny będzie pokazywać trasę, a dodatkowy przychodzące połączenia. LG wymienia jeszcze więcej przykładów z dnia codziennego, gdzie dodatkowy ekran jest czymś, co w znaczącej mierze nam się przyda.

lg wing

W LG to nie smartfon jest w gimbalu tylko gimbal w smartfonie

Kamera selfie o rozdzielczości 32 Mpix jest wysuwana, dzięki czemu wrażenia z korzystania z ekranu mają być jeszcze przyjemniejsze. W dodatku automatycznie chowa się przy upadku. Na tyle zamontowano za to trzy oczka – główne o rozdzielczości 64 Mpix oraz szerokokątne 13 i ultraszerokokątne 12 Mpix. Kamerka tylna i przednia potrafią filmować jednocześnie.

lg wing gimbal

Po obróceniu głównego wyświetlacza dodatkowy ekran staje się wygodnym uchwytem, który w połączeniu z funkcją kamery filmowej ze stabilizatorem pozwala według LG na rejestrowanie materiałów wideo z wyraźniejszym, pozbawionym drżenia obrazem w układzie poziomym, gdy smartfon jest trzymany tylko jedną ręką. LG Wing pozwala na korzystanie z funkcji dostępnych w prawdziwych gimbalach, takich jak joystick do kontrolowania zawartości kadru, blokada minimalizująca drżenie i rozmycia, tryb śledzenia ułatwiający filmowanie w ruchu, tryb śledzenia z panoramowaniem, czy tryb perspektywy pierwszej osoby umożliwiający rejestrowanie rytmicznego i dynamicznego ruchu.

A co poza tym? Jak ze specyfikacją?

Aby spełnić najnowsze standardy, telefon wyposażono w Snapdragona 765G z obsługą sieci 5G. Do tego mamy 8 GB RAM-u oraz 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej, przy czym telefon obsługuje karty microSD. Działa on pod kontrolą Androida 10, a za zasilanie odpowiada bateria 4000 mAh ładowana bezprzewodowo. W LG Wing znalazł się też czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem. Nie jest to więc flagowiec na najszybszym procesorze, ale też nie mamy tragedii, jaka zdarzyła się u konkurencji.

Specyfikacja LG Wing

  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 765G 5G ze zintegrowanym modemem 5G Snapdragon X52
  • Ekran:
    • Główny ekran: 6.8 cali 20.5:9 FHD+ P-OLED FullVision (2,460 x 1,080,395ppi)
    • drugi ekran: 3.9 cali 1.15:1 G-OLED (1,240 x 1,080, 419ppi)
  • Pamięć: 8 GB RAM, 128 lub 256 GB ROM, microSD (do 2 TB)
  • Aparat:
    • Tylny:
      • 64 MPpix z optyczną stabilizacją obrazu, szerokokątny (f/1,8 / 78°/ 0,8 µm)
      • 13 Mpix ultraszerokokątny (f/1,9 / 117° / 1,0 µm)
      • 12 Mpix ultraszerokokątny, matryca z dużymi pikselami (f/2,2 / 120° / 1,4 µm)
    • Przedni: 32 Mpix z obiektywem szerokokątnym (f/1,9 / 79,6° / 0,8 µm)
  • Bateria: 4000 mAh
  • System: Android 10.0 Q
  • Wymiary: 169.5 x 74.5 x 10.9 mm
  • Waga: 260 g
  • Sieć: 3G, 4G LTE-A, 5G
  • Łączność: Wi-Fi 802.11abgnac, Bluetooth 5.1, NFC, USB Type-C (USB 3.1 Gen 1)
  • Kolory: Aurora Gray / Illusion Sky
  • Inne: funkcja kamera filmowej ze stabilizatorem Gimbal Motion Camera, wysuwany aparat przedni, stabilizacja obrazu Hexa Motion Stabilizer, funkcje LG Creator’s Kit, nagrywanie dwoma aparatami Dual Recording, stabilizator czerni Black Stabilizer, procesor dźwięku LG 3D Sound Engine, AI CAM, Q Lens, Google Lens, czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem, odporność na wodę i pył IP54, szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge 4.0+ Technology, ładowanie bezprzewodowe, zgodność z normą MIL-STD 810G

Czy koncepcja LG WING ma szansę się sprawdzić? Ile zapłacilibyście za takiego smartfona – LG nie podało na jaką kwotę go wycenia. Zachęcamy do komentowania!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!