LG na CES 2020 zaprezentowało cały ogrom nowych modeli telewizorów!

LG na CES 2020 zaprezentowało cały ogrom nowych modeli telewizorów!

To, że LG na targach Consumer Electronic Show 2020 w Las Vegas będzie chciało zaprezentować światu nowe modele było pewne od jakiegoś już czasu. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się jednak aż tak dużej liczby nowych modeli. Koreański gigant chciał stworzyć sprzęty, które podbiją serca fanów zarówno niesamowitej jakości obrazu jak i gier, filmów czy sportu.

8K staje się standardem

I chociaż nadal nie znajdziemy zbyt wielu treści w rozdzielczości 8K to tak naprawdę producenci prezentując swoje flagowce modele telewizorów skupiają się tylko na tej rozdzielczości. Oczywiście sprzęty z mniejszą rozdzielczością także nadal będą trafiać na rynek, ale przyszłością jest właśnie 8K. Na targach CES 2020 w Las Vegas LG pokazało światu aż osiem modeli telewizorów z rozdzielczością 8K. Mowa o topowych urządzeniach OLED o przekątnych 88 i 77 cali oraz sześciu mniejszych modelach z matrycami NanoCell o przekątnych 75 i 65 cali różniących się od siebie specyfikacją.

LG na CES 2020 zaprezentowało cały ogrom nowych modeli telewizorów!

Koreański gigant postanowił zaprezentować także sprzęt o zupełnie nowej wielkości. Telewizor ten ma bowiem przekątną 48 cali. LG natomiast chwali się, że ze względu na ponad 8 milionów pikseli umieszczonych na wyświetlaczu o tej przekątnej, telewizor ten z rozdzielczością 4K zapewnia ostrość obrazu o gęstości porównywalnej z 96-calową matrycą 8K. I trzeba przyznać, że wynik ten robi spore wrażenie i bardzo możliwe, że sprzęt ten przypadnie do gustu osobom, które nie mają w swoim domu czy mieszkaniu miejsca na większe telewizory.

LG na CES 2020 zaprezentowało cały ogrom nowych modeli telewizorów!

LG zadbało także o nowe procesory odpowiedzialne za dostosowywanie parametrów obrazu do treści na nim wyświetlanych. Koreański gigant przygotował także trym o nazwie Filmmaker Mode, w który film zobaczymy tak, jak widzieli go reżyserowie. Tym samym wyłączone zostaną niektóre efekty dodane w post produkcji. Czy ma to sens? Tego tak naprawdę dowiemy się dopiero, gdy spojrzymy na filmy w tym trybie. Ceny poszczególnych modeli powinniśmy poznać już niedługo!

Co myślicie o telewizorach od LG? Czekacie na wprowadzenie nowych modeli do sprzedaży w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!